Rubriky:

Evropské ligy

Po nehodě v Alkmaaru kontrolují stadiony další nizozemské kluby

13. srpna 2019 12:02 - Alkmaar

Po nehodě s pádem střechy v Alkmaaru zkontrolují bezpečnost stadionů v Nizozemsku další prvoligové fotbalové kluby. Stejná stavební firma totiž vybudovala například stadion Utrechtu a panují obavy, zda je podobná ocelová konstrukce v pořádku.

 

twitter AZ Alkmaar, Twitter

Alkmaar bude hrát prozatím zápasy v Haagu, kde se ve čtvrtek rozhodne mezi ním a ukrajinským Mariupolem o případném soupeři Plzně v posledním předkole Evropské ligy.

Střecha nad jednou z tribun alkmaarského stadionu spadla v sobotu, v tu dobu byl prázdný, takže nikdo nebyl zraněn. Média připomínají, že stejná stavební společnost Midreth, jenž před léty zkrachovala, vybudovala i stadion v Utrechtu. Bezpečnostní prověrku chystá také Breda.

Alkmaar v pondělí oznámil, že dočasný azyl našel v Haagu a odehraje tam minimálně dva zápasy. Trosky spadlé střechy se zatím odstraňovat nebudou. "Kvůli vyšetřování zůstanou takto nejméně dva týdny," uvedl mluvčí Nizozemské rady pro bezpečnost při návštěvě místa nehody.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.