Rubriky:

Evropské ligy

Český kouč Hapal bude trénovat Žilinu

27. května 2009 10:14 - ŽILINA

Fotbalový kouč Pavel Hapal by měl od příští sezóny trénovat slovenského vicemistra Žilinu. Devětatřicetiletý Hapal, který na začátku května skončil po nepřesvědčivých jarních výkonech na lavičce Mladé Boleslavi, ČTK řekl, že v úterý jednal s majitelem klubu Jozefem Antošíkem a v nejbližších dnech by měl podepsat i smlouvu.

 

archiv

"Jsme na všem v podstatě domluvení a ještě do konce tohoto týdne bychom vše měli uzavřít. Zbývá dořešit nějaké formality," uvedl Hapal.

Pro něj znamená angažmá na Slovensku návrat do důvěrně známých míst. V sezóně 2007/08 totiž dovedl Nitru k překvapivému třetímu místu a udělal si tím v tamní nejvyšší soutěži dobré jméno. "Zažil jsem tam povedenou sezónu. Teď mě těší, že mě oslovil opravdu špičkový slovenský klub. Už jsem si prohlédl stadion, zázemí a tréninkové centrum a všechno na mě udělalo velký dojem," řekl Hapal.

Před minulým soutěžním ročníkem se bývalý český reprezentant vrátil do Čech, kde přijal nabídku Mladé Boleslavi a také dělal asistenta Petru Radovi u národního týmu. Předtím si vyzkoušel trenérské angažmá i v Opavě, Ostravě a ve Zlíně. "Jsem rád, že jsem krátce po skončení v Boleslavi rychle dostal tak zajímavou nabídku," radoval se Hapal.

Nyní by měl v Žilině nahradit Vladimíra Kuťku, který před měsícem vystřídal překvapivě odvolaného Dušana Radolského. Hapal by tak byl čtvrtým trenérem Žiliny během jediného roku, protože v úvodu sezony tým vedl další Čech Pavel Vrba, současný kouč Plzně. Vrba v roce 2007 dokonce Žilinu přivedl k titulu.

Žilina nyní kolo před koncem ligy ztrácí z druhého místa na již jistého mistra Slovan Bratislava devět bodů. V příští sezoně ji tak čeká předkolo Evropské ligy. "I start v evropských pohárech je pro mě hodně lákavý," poznamenal Hapal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy