Rubriky:

Evropské ligy

Poprvé po 21 letech jde fotbalista z Partizanu do Crvene Zvezdy

20. června 2009 09:53 - BĚLEHRAD

Brazilský útočník Cléo porušil letité tabu v srbském fotbale, když přestoupil z Crvene Zvezdy Bělehrad do Partizanu. Mezi oběma kluby panuje nesmiřitelná rivalita a žádný hráč nevyměnil dres jednoho z nich za angažmá v druhém táboře dlouhých 21 let. Naposledy si takto troufl přestoupit v roce 1988 někdejší jugoslávský reprezentant Goran Milojevič.

Cléo podepsal s Partizanem, který letos obhájil ligový titul, smlouvu na čtyři roky a doufá, že fanoušci Crvene Zvezdy jeho rozhodnutí pochopí. "Zatím mi nikdo nic zlého neřekl, ani nepřišly žádné výhrůžky," řekl novinářům útočník, jenž v minulé sezóně nastřílel v 24 zápasech 12 gólů.

"Fanoušci Crvene Zvezdy vědí, jaká je finanční situaci klubu. Nemohli jsme se dohodnout a navíc mě lákalo zahrát si s Partizanem o Ligu mistrů," uvedl Cléo, jenž působí v Srbsku teprve rok. Crvenou Zvezdu tíží dluhy kolem 30 miliónů eur (asi 780 miliónů korun).

Nevraživost jejích příznivců nedávno pocítil bývalý kapitán Partizanu Saša Ilič, kterého v restauraci napadli i s těhotnou manželkou. Tři útočníky zatkla policie. Srbská média proto spekulují, že Cléo a jeho rodina nyní budou potřebovat ochranku.

Trenér Partizanu Slaviša Jokanovič to označil za nesmysl. "Tohle jen podněcuje fanoušky. Na každém je, aby ve vlastním zájmu prokázal svou vyzrálost," uvedl Jokanovič s tím, že zadlužená Crvena Zvezda nemohla Cléa udržet. "Doufám, že jim příště v derby nasází šest gólů," dodal v nadsázce.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy