Exslávista Suchý má za sebou úspěšnou premiéru v ruské lize

PETROHRAD

Český obránce Marek Suchý má za sebou úspěšnou premiéru v sestavě fotbalistů Spartaku Moskva. V duelu 2. kola ruské ligy na hřišti Zenitu Petrohrad se ve středu obrany postavil vedle krajana Martina Jiránka a vedle bezchybné práce v defenzivě se blýskl i přihrávkou na Wellintonův vedoucí gól. Domácí však v poslední minutě vyrovnali na konečných 1:1.

Marek Suchý se loučí s fanoušky Slavie.

Suchý, který je ve Spartaku na hostování ze Slavie, v základní sestavě nahradil zraněného Stranzla. A hned po 12 minutách své premiéry ukázal, že se umí orientovat i před soupeřovou brankou. Po centrovaném míči vyhrál souboj s domácím brankářem Malafajevem a hlavou přihrál kanonýrovi Wellintonovi, jenž se štěstím dopravil míč do sítě.

Spartak se však ani v druhém utkání sezony výhry nedočkal. V poslední minutě rozehráli domácí standardní situaci a střílený centr na malém vápně tečoval hlavou Lombaerts, kterého neuhlídal Jiránek. Zenit, za nějž nenastoupil Radek Šírl, tak v souboji dvou aspirantů na titul vybojoval cenný bod.