V turecké fotbalové lize se trefili Sivok i Navrátil

ISTANBUL

Českým fotbalistům se dnes v turecké lize dařilo. Jakub Navrátil přispěl v třetím kole jednou brankou k výhře Sivassporu 2:1 na hřišti Ankaragücü, trefil se také další obránce Tomáš Sivok, který pomohl Besiktasi otočit skóre zápasu v Bursasporu na 2:1.

Jakub Navrátil (vlevo) a Tomáš Sivok jako soupeři

Besiktas prohrával od šesté minuty, kdy se prosadil Ibrahim Teteh Bangura. Stejný hráč byl o dvacet minut později vyloučen, hosté však dlouhou přesilovku nevyužili. Naopak sami přišli v 79. minutě po druhé žluté kartě o útočníka Ricarda Quaresmu.

Vyrovnat se Besiktasi podařilo tři minuty před koncem, kdy se trefil Sivok. Vítězství pak zařídil istanbulskému celku slovenský útočník Filip Hološko.

Navrátil proti Ankaragücü otevřel skóre v 33. minutě a připsal si druhou branku v sezoně. Domácí sice po přestávce vyrovnali, první body však Sivassporu zařídil třináct minut před koncem dánský útočník Morten Rasmussen.