Dortmund prohrál a ztratil Rosického

Výjezd na hřiště ligového lídra do Brém se fotbalistům Borussie Dortmund nevydařil. Vestfálské 'vosy' prohrály 0:2 a navíc ztratily špílmachra Tomáše Rosického, který si zlomil předloktí levé ruky. Pronásledovatel Brém - mnichovský Bayern - také vyhrál. Doma porazil Wolfsburg 2:0 a v bundesligové tabulce stále ztrácí sedm bodů.

Třetí Stuttgart klopýtl se Schalke, s nímž uhrál jen bod za bezbrankovou remízu. Naštěstí pro něj čtvrtá Bochum uhrála tentýž výsledek doma s Hansou Rostock a pátý Leverkusen prohrál s Hamburkem.

Dortmund bojuje o poháry a přežití

Brémy to proti Dortmundu neměly snadné, protože hosté dobře bránili. První vážnější akci domácích vypracoval Ailton až minutu před koncem první půle, ale gólman Guillaume Warmuz byl na místě.

Skóre otevřel po změně stran šéf obrany Brém Valerien Ismael, jehož trestný kop si nešťastně srazil do vlastní sítě Guy Demel. Na 2:0 pak zpečetil čtyři minuty před koncem zápasu Ailton svým dvacátým gólem v sezoně, jímž si upevnil vedení v tabulce střelců.

Dortmund je zatím v tabulce šestý s náskokem jediného bodu před Schalke. "Finančně jsme teď pod enormním tlakem," nechal se slyšet o přestávce zápasu v Brémách manažer Dortmundu Michael Meier s tím, že dluhy klubu dosahují 30 milionů eur. Pro Dortmund je tak životně důležité zajistit si v příští sezóně místo v pohárové Evropě.

Německo - 22. kolo
Bayern Mnichov - VfL Wolfsburg 2:0 (11. Makaay, 76. Schweinsteiger), Eintracht Frankfurt - Borussia Mönchengladbach 3:1 (16. Skela, 17. Amanatidis, 55. Schur - 74. Van Lent), VfL Bochum - Hansa Rostock 0:0, SV Hamburk - Bayer Leverkusen 3:1 (10. Hoogma, 17. z pen. Mahdavíkia, 36. Romeo - 39. Schneider), 1. FC Kolín n. R. - Mnichov 1860 1:3 (50. Voronin - 14. a 39. Schroth, 35. z pen. Lauth), Werder Brémy - Borussia Dortmund 2:0 (57. Ismael, 86. Ailton), VfB Stuttgart - Schalke 04 0:0.

Drobný zachránil Štrasburku bod

Český fotbalista ve službách Štrasburku Václav Drobný se ve francouzské lize radoval v utkání v Nantes z prvního gólu. Jenže branku na 1:1 mu nakonec rozhodčí upřeli a připsali ji jako vlastní domácímu Mariovi Yepesovi. Ten se v souboji s Drobným po rohovém kopu dotkl míče jako poslední a usměrnil jej za záda svého brankáře. Český zadák si tak bude muset na první záznam do střelecké listiny ještě počkat.

Francie - 26. kolo
Nantes - Štrasburk 1:1 (24. Da Rocha - 90. Drobný), Le Mans - Rennes 2:2 (40. a 77. Peyrelade - 13. Piquionne, 90. Diatta), Lens - Lyon 1:1 (70. Eloi - 33. Dhorasoo), Montpellier - Lille 0:2 (13. a 69. Moussilou), Toulouse - Monako 1:1 (46. Didot - 70. Givet).

Arsenal vede už o devět bodů

Už na devět bodů natáhli fotbalistů Arsenalu svůj náskok v čele anglické ligy. Londýnský celek porazil Charlton 2:1 díky dvěma bleskovým zásahům francouzských hvězd v první pětiminutovce. Pires dal jubilejní 50. gól v dresu Arsenalu, Henry si 20. brankou v sezóně upevnil vedení v tabulce střelců.

Na druhé místo proklouzla ambiciózní Chelsea, která vyhrála na hřišti Manchesteru City zásluhou jediné trefy Islanďana Gudjohnsena z 82. minuty. O skóre se tak dostala před obhájce titulu z Manchesteru United, kteří jen remizovali na stadionu Fulhamu 1:1.

Anglie - 27. kola
Arsenal - Charlton 2:1 (2. Pires, 4. Henry - 59. Jensen), Everton - Aston Villa 2:0 (78. Radzinski, 84. Gravesen), Blackburn - Southampton 1:1 (52. A. Cole - 5. Phillips), Manchester City - Chelsea 0:1 (82. Gudjohnsen), Fulham - Manchester United 1:1 (64. Boa Morte - 14. Saha), Leicester - Wolverhampton 0:0.

Sevillské derby skončilo remízou

Fotbalisté Betisu se v sobotním utkání španělské ligy podělili o body v městském derby s FC Sevilla, s nímž remizovali 1:1. Do vedení je dostal už v druhé minutě z penalty Alfonso, ale ještě před koncem první půle vyrovnal Javi Navarro.

Betis nedokázal využít téměř hodinu dlouhou hru v početní převaze poté, co rozhodčí soupeři vyloučil Antonia.

Španělsko - 26. kolo
Betis Sevilla - FC Sevilla 1:1 (2. z pen. Alfonso - 27. Navarro), Valladolid - Zaragoza 1:2 (33. Óscar - 8. Generelo, 82. Galletti).

Udine prohrálo s Empoli

Fotbalisté Udine prohráli v 23. kole italské ligy 0:2 s Empoli, které je v tabulce až třetí od konce. Oba góly padly už v prvním poločase.