Manchester doma nestačil na Liverpool

Fotbalisté Liverpoolu vydřeli v anglické lize tři body na Old Traffordu. Dokázali totiž porazit svého souseda v tabulce, Manchester United, i když nejtěsnějším skóre. Upevnili si díky tomu čtvrté místo, od Manchesteru mají však dál velký odstup, který po dnešku činí osmnáct bodů.

Porážka ale přidělala trenérovi Alexu Fergusonovi vrásky na čele z jiného důvodu. Porážka totiž dala šanci v tabulce druhé Chelsea, aby se od Manchesteru definitivně odpoutala. Momentálně kluby dělí jediný bod, ale Chelsea může získat rozhodující náskok, pokud v neděli porazí Newcastle.

Zápas na Old Traffordu rozhodla penalta, kterou proměnil Danny Murphy. Z českých fotbalistů oblékajících dres Liverpoolu se na hřiště dostal jen Vladimír Šmicer, který v 60. minutě vystřídal v obranném valu Steva Finnena.

Anglie - 35. kolo
Everton - Blackburn 0:1 (81. Stead), Fulham - Charlton 2:0 (18. Malbranque z pen., 64. Davis), Leicester - Manchester City 1:1 (66. Scowcroft - 45. Tarnat), Manchester United - Liverpool 0:1 (63. Murphy z pen.), Middlesbrough - Aston Villa 1:2 (41. Job - 45. Barry, 89. Crouch), Southampton - Bolton 1:2 (21. Pahars - 77. Nolan, 78. Davies)
TABULKA

Dortmund prohrál s Leverkusenem

Fotbalisté Borussie Dortmund dnes neměli v Leverkusenu svůj den a prohráli přímý souboj s rivalem v boji o postup do Poháru UEFA 0:3. Leverkusen si díky tomu upevnil čtvrté místo v tabulce, zatímco Dortmund zůstává šestý. Tři góly inkasoval i Kaiserslautern v Berlíně, s nímž zápasí o udržení v bundeslize. Klub, kterému v případě sestupu hrozí bankrot a odebrání licence, se na nic nezmohl. Berlín se v tabulce dostal před něj a odsunul jej na čtvrté místo od konce.

Trenér Leverkusenu Klaus Augenthaler mohl být spokojený. Jeho svěřenci totiž vyplnili jeho přání a porazili přímého konkurenta v boji o účast v pohárové Evropě. Vyšší ambice zatím klub nemá, alespoň o tom nikdo z vedení nemluví. "Bude už tak dost práce udržet to čtvrté místo," poznamenal manažer Reiner Calmund.

Dortmundu se nepovedl už začátek zápasu a poprvé inkasoval už v šesté minutě a podruhé o čtvrt hodiny později. Pak si sice vytvořil několik šancí, ale konec poločasu vypustil a málem dostal třetí gól. Co se Leverkusenu nepovedlo ještě v první půli, dokonal z penalty krátce po změně stran.

Do statistiky dnešních zápasů se zapsali i dva Češi - David Jarolím a Milan Fukal, kteří svými góly přispěli k vítězství Hamburku nad Kolínem nad Rýnem 4:2.

Německo - 30. kolo
Leverkusen - Dortmund 3:0 (6. Babic, 22. Franca, 54. Berbatov z pen.), Frankfurt - Freiburg 3:0 (29. Skela, 45. Preuss, 72. Beierle), Hamburk - Kolín nad Rýnem 4:2 (41. Rahn, 52. Barbarez, 64. Jarolím, 68. Fukal - 44. Podolski, 83. Springer), Hannover - Stuttgart 0:1 (10. Meissner), Rostock - Schalke 3:1 (62. a 68. Max, 35. Tjikuzu - 10. Asamoah), Hertha Berlín - Kaiserslautern 3:0 (2. Marcelinho, 16. Wichniarek, 24. Bobic), Mönchengladbach - Wolfsburg 0:2 (44. Fernando Baiano, 65. Karhan)
TABULKA

Čech Lyon nezastavil

Gólman Rennes Petr Čech kapituloval v zápasu s Lyonem třikrát. Poprvé jej překonal deset minut po změně stran z penalty Brazilec Juninho a další dva góly přidali v rozmezí čtvrt hodiny Essien a Luyindula. Rennes prohrálo 0:3 a v tabulce je dvanácté. Vedoucí Lyon tak utekl Monaku už na rozdíl čtyř bodů.

Francie - 33. kolo
Auxerre - Sochaux 2:1 (49. Kalou, 56. Cissé - 55. vlastní Mexes), Bastia - Bordeaux 0:2 (37. Celades, 48. Feindouno), Guingamp - Lens 1:0 (8. Leroy), Lille - Štrasburk 0:1 (30. vlastní Makoun), Lyon - Rennes 3:0 (56. z pen. Juninho, 62. Essien, 71. Luyindula), Mety - Nice 1:0 (61. Proment), Montpellier - Le Mans 0:3 (17. D'Amico, 29. Cousin, 32. Pancrate), Toulouse - Ajaccio 3:1 (41. Emana, 64. Faure, 88. Avezar - 90. Bagayoko), Monaco - Nantes 0:1 (78. Vahirua).
TABULKA

Atlético nestačilo na Espaňol

Generálku na nedělní šlágr španělské ligy Real Madrid - FC Barcelona obstaraly méně slavné kluby z těchto měst. A radovali se hráči Espaňolu Barcelona, kteří porazili Atlético Madrid 3:1. Lví podíl na tom měl Rumun Claudiu Raducanu, autor dvou gólů.