Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalista Keržakov se stal obětí finančního podvodu, přišel o 191 miliónů korun

15. března 2013 22:00 - Moskva

Hvězda fotbalového Zenitu Petrohrad Alexandr Keržakov se stal obětí finančního podvodu, při němž údajně přišel o více než 300 miliónů rublů (191 miliónů korun). Případem se už zabývá policie.

 

Profimedia.cz

Třicetiletý reprezentační útočník se podle svého právníka Igora Rešetnikova stal obětí podnikatele z Voroněže, s nímž se seznámil během soustředění ve Spojených arabských emirátech. Keržakov se nechal mužem přesvědčit, aby investoval 100 miliónů rublů do stavby ropné rafinerie, která zřejmě existovala jen na papíře.

Bývalý hráč Sevilly a Dynama Moskva dal telefonický příkaz k převodu peněz ze svého účtu v bance, nicméně po čase zjistil, že přišel zhruba o třikrát vyšší částku. Podle Rešetnikova někdo zfalšoval na platebním příkazu Keržakovův podpis, což se snaží dokázat i za pomoci grafologa.

"Je to jen mé tušení, ale myslím, že tam šlo o komplot mezi osobním bankéřem mého klienta a společností, která dostala ty peníze," uvedl Keržakovův právník, jenž předal záležitost policii.

Keržakov je jednou z největších hvězd ruské ligy, pravidelně patří k nejlepším střelcům. V národním týmu odehrál 70 zápasů a zaznamenal 22 gólů. Loni prodloužil smlouvu v Petrohradu do roku 2016, díky níž podle magazínu Forbes ročně vydělává v přepočtu kolem 100 miliónů korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy