Rubriky:

Evropské ligy

Čech: Čert vem sérii, hlavně, že jsme zase vyhráli

6. března 2005 13:12 - LONDÝN

Brankáře Petra Čecha prý konec rekordní série bez inkasovaného gólu vůbec nemrzí. Po sobotním utkání v Norwichi se nechal slyšet, že důležitější je, že se fotbalistům Chelsea vydařila generálka na úterní Ligu mistrů proti Barceloně a že v týmu opět vládne pohoda.

 

www.petr-cech.cz

"Čert vem sérii, bylo jasné, že jednou musí skončit," napsal brankář na své internetové stránce poté, co ho překonal domácí útočník McKenzie po 1025 minutách hry s čistým kontem. "Nejdůležitější bylo, že jsme získali tři body, což nás při současném zaváhání Manchesteru posunulo o krok blíže k titulu. A můžeme se s klidnou hlavou začít připravovat na Barcelonu," pokračoval Čech.

Byl rád, že sérii ukončil gól, který mu nikdo nemůže vyčítat. "Soupeři se povedl z levé strany centr do vápna, McKenzie se pověsil do vzduchu a hlavičkou přesně namířil do pravého horního rohu mé branky," popsal konec série a dodal, že to bylo něco jiného, než když se před lety ve Spartě připravil o neprůstřelnost hloupou vlastní chybou.

Čech sice zpočátku moc práce neměl, ale po inkasovaném gólu domácí ožili a vzápětí musel gólman Chelsea zachraňovat efektní robinzonádou k tyči. V závěru pak fanouškům hostí pořádně zatrnulo, když jejich idol zůstal ležet na trávníku po ošklivě vypadající nešťastné srážce se spoluhráčem a krajanem Jiřím Jarošíkem.

"Odvraceli jsme s Jirkou rohový kop a já ho odhodil k tyčce. Jak padal, tak mě kopnul do krku, k tomu jsme ještě oba narazili hlavou na tyč. Fakt jsme se docela zmasakrovali," popsal Čech nepříjemný okamžik.

Hlava i krk ho ještě bolí, ale úterní start v Lize mistrů to prý neohrozí. Jarošík má na doléčení šrámů víc času, proti Barceloně totiž nastoupit nemůže, protože na podzim hrál Ligu mistrů za CSKA Moskva.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy