CSKA Moskva vstřelil v ruské lize čtyři góly týmu Groznyj

Moskva

Fotbalisté CSKA Moskva porazili v 16. kole ruské ligy na domácím hřišti Těrek Groznyj 4:1. Přemožitel Plzně z prvního vzájemného utkání v základní skupině Ligy mistrů se díky třetí výhře v řadě drží na čtvrtém místě tabulky. Na vedoucí Zenit Petrohrad, který nestačil na Spartak Moskva 2:4, ztrácí šest bodů.

Pontus Wernbloom z CSKA Moskva (vpravo) v souboji s Jesusem Navasem z Manchesteru City.

Obhájce titulu rozhodl o své vysoké výhře již v prvním poločase. Skóre otevřel v deváté minutě útočník Pobřeží slonoviny Seydou Doumbia, dvě branky během čtyř minut pak přidali Zoran Tošič a Sergej Ignaševič. Z penalty přidal další gól faulovaný kanonýr Doumbia. Pětadvacetiletý nejlepší střelec týmu zaznamenal již osmou trefu v sezoně.

Předposlední Těrek dokázal ve druhé půli skóre jen korigovat zásluhou Brazilce Aíltona, hosté tak podruhé v řadě vyšli bodově naprázdno.

Sestava CSKA Moskva: Akinfejev - Nababkin, A. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Tošič (88. Musa), Milanov, Honda, Wernbloom, Elm (63. Zuber) - Doumbia (73. Bazeljuk).