Fotbalisté Malmö nastříleli Falkenbergsu v lize pět branek

Stockholm

Fotbalisté Malmö, kteří bojují s pražskou Spartou o postup do závěrečného předkola Ligy mistrů, zvítězili v 17. kole švédské ligy na hřišti Falkenbergsu 5:2. V čele tabulky mají devítibodový náskok před Häckenem a AIK Stockholm, který má zápas k dobru.

Emil Forsberg z Malmö se raduje z gólu.

Malmö opět muselo otáčet nepříznivý vývoj utkání a stejně jako před týdnem proti Kalmaru se mu to podařilo. Domácí tým šel do vedení v 13. minutě, do poločasu se ale dvakrát trefil albánský útočník Mehmeti. V závěrečné půlhodině pak přidali další branky hostů Rosenberg, Forsberg a Eriksson, teprve pak Falkenbergs snížil.

Norský trenér Malmö Aage Hareide poslal na hřiště sestavu: Olsen - Tinnerholm, Johansson, Helander, Ricardinho - Kroon, Adu, Eriksson, Cibicki (62. Forsberg) - Mehmeti (70. Halsti), Kiese Thelin (46. Rosenberg).

Odvetu třetího předkola Ligy mistrů odehraje Sparta ve Švédsku ve středu, má před ní náskok 4:2.