Ibrahimovic nedal penaltu, ale nakonec PSG zařídil remízu

Remeš

Fotbalisté Paris St. Germain začali cestu za ziskem třetího domácího titulu v řadě remízou 2:2 v Remeši. Oba góly dal jedenáctému celku minulého ročníku francouzské ligy hvězdný útočník Zlatan Ibrahimovic, který ale také neproměnil penaltu.

Zlatan Ibrahimovic (vlevo) se raduje společně se spoluhráčem z Paris Saint-Germain Edisonem Cavanim z gólu.

Švédský kanonýr otevřel skóre už v sedmé minutě střelou mezi nohy brankáře. Ještě důrazněji mohl za obhajobou suverénního vítězství ve střelecké tabulce Ligue 1 vykročit už dvanáct minut nato, při pokutovém kopu ale vystihl směr jeho střely haitský gólman Johnny Placide.

Remeši se pak ještě do přestávky podařilo díky trefám Prince Oniangua a Antoina Devauxe skóre otočit, v 62. minutě však Ibrahimovic srovnal, když do branky zapadl jeho centr z úhlu na spoluhráče z útoku Cavaniho.

Další z favoritů Monako vstoupí do soutěže v neděli duelem proti Lorientu.

Francouzská fotbalová liga - 1. kolo:
Remeš - Paris St. Germain 2:2 (22. Oniangue, 35. Devaux - 7. a 62. Ibrahimovic).