Chelsea porazila Arsenal a získala Superpohár

Fotbalisté Chelsea získali pod vedením trenéra Josého Mourinha třetí trofej. S Petrem Čechem v brance porazili úřadující mistři a vítězové Ligového poháru v neděli držitele Anglického poháru Arsenal 2:1 a získali anglický Superpohár. FOTBAL V EVROPĚ

Zisk takzvaného Community Shieldu zajistil Chelsea na stadiónu Millenium v Cardiffu útočník Didier Drogba, jenž se trefil na začátku obou poločasů. Ligovým vicemistrům se sice podařilo v 65. minutě snížit díky Fabregasovi, další branku však již Čech nepustil.

Chelsea vyhrála tradiční zahajovací soutěž sezóny potřetí v historii. Nebyl u toho záložník Jiří Jarošík, jenž se tentokrát v Mourinhově nominaci na zápas neobjevil.

Chelsea - Arsenal 2:1 (1:0)
Branky: 8. a 57. Drogba - 65. Fabregas. Diváci: 58 014.

Schalke v závěru zachraňovalo výhru

Úřadující vicemistři německé ligy Schalke zahájili nový ročník výhrou 2:1 nad Kaiserslauternem. Ještě dvanáct minut před koncem přitom doma v Gelsenkirchenu prohrávali, pak se ale prosadil po dánské spolupráci s kapitánem Ebbem Sandem nováček Sören Larsen a o tři minuty později otočil vývoj Srb Mladen Krstajič.

Ani v druhé dnešní dohrávce nebodoval tým, jenž vstřelil první gól. Fotbalisté Frankfurtu sice od sedmé minuty vedli, jasné vítězství 4:1 si však nakonec odvezli jejich soupeři do Leverkusenu.

Německo - 1. kolo
Frankfurt - Leverkusen 1:4 (7. Vasoski - 24. Berbatov, 49. Voronin, 56. Schneider, 60. Krzynówek), Schalke - Kaiserslautern 2:1 (79. Larsen, 82. Krstajič - 33. A. Halil).

Nantes znovu neinkasovalo a ještě neztratilo body

Fotbalisté Nantes zvítězili v druhém kole francouzské ligy 3:0 v Rennes, ještě neztratili ani bod a navíc neinkasovali. Rennes jsou v přesně opačné situaci, se skóre 0:4 se dělí o poslední místo.

Druhé kolo zakončí dohrávka mistrovského Lyonu se Štrasburkem, která začíná dnes ve 20:45.

Francie - 2. kolo
Rennes - Nantes 0:3 (14. Fae, 79. Diallo, 87. Bamogo).

Kováčův Spartak zůstává šestý

Fotbalisté Spartaku Moskva porazili v 19. kole ruské ligy poslední celek tabulky Rostov na Donu 2:0. Sami zůstali na šestém místě, neboť doma uspěl i jejich městský rival FK Moskva a stále je o bod před nimi. Kiričenko překonal čtvrt hodiny před koncem gólmana Permu z penalty a tým se radoval z výhry 1:0.

Za Spartak se trefili Pjanovič a Baženov, celý zápas odehrál i český obránce Radoslav Kováč. V čele ruské ligy je Lokomotiv Moskva.