Fotbalisté Kodaně se na odvetu s Jabloncem naladili v lize výhrou

Kodaň

Fotbalisté Kodaně po vítězství 1:0 v Jablonci v prvním utkání 3. předkola Evropské ligy uspěli i v domácí soutěži. V duelu třetího ligového kola se na čtvrteční odvetu proti Severočechům naladili vítězstvím 3:1 na hřišti Sönderjyske.

Jablonecký obránce Vít Beneš (vpravo) a Nicolai Jörgensen z Kodaně bojují o míč.

Kodaň rozhodla o vítězství už v úvodu. V šesté minutě otevřel skóre Thomas Delaney a tři minuty nato zvýšil z penalty Nicolai Jörgensen. Domácím se podařilo rychle ve 12. minutě snížit, ale Kodaň si vedení pohlídala a v 79. minutě přidal pojistku střídající William Kvist.

Trenér Staale Solbakken nemohl využít jediného střelce utkání proti Jablonci Benjamina Verbiče, jenž má drobné zranění třísel. Na hřišti Sönderjyske nastoupila sestava: Andersen - Ankersen, Nilsson, M. Jörgensen, Augustinsson - Kusk (72. Högli), Amartey, Delaney, N. Jörgensen - Pourié (60. Kvist), Santander (90.+5 Mathisen).