Bordeaux - Lyon 3:1Plašil gólem přispěl k výhře Bordeaux nad Lyonem

Paříž

Český fotbalový záložník ve službách Bordeaux Jaroslav Plašil skóroval v druhém ligovém zápase za sebou a přispěl k výhře 3:1 nad Lyonem. Bordeaux po třech duelech bez výhry naplno bodovalo, Lyon naopak nenavázal na předchozí čtyři utkání bez porážky.

Jaroslav Plašil

Bordeaux dostal do vedení v 17. minutě Khazri, který se podílel i na dalších brankách svého týmu. Nejprve jeho centr od rohového praporku zužitkoval Plašil, v závěru poločasu Khazri poslal povedený pas z přímého kopu na Pabla a ten se také nemýlil.

Lyon ve druhém dějství přidal na aktivitě, dokázal ale pouze zkorigovat stav zásluhou Beauvueho, jenž do kádru vicemistra před sezonou přestoupil z Guingampu.

V čele tabulky zůstal Paris St. Germain po výhře 4:1 v Nantes, na které se podíleli Ibrahimovic, Cavani, Di María a Aurier. Mistrovský celek soupeře porazil pojedenácté v řadě.

Francouzská fotbalová liga - 8. kolo:
Nantes - Paris St. Germain 1:4 (11. Bammou - 48. Ibrahimovic, 73. Cavani, 80. Di María, 90. Aurier)
Bastia - Toulouse 3:0 (31. a 43. Squillaci, 8. Palmieri)
Bordeaux - Lyon 3:1 (17. Khazri, 40. Plašil, 45.+1 Pablo - 78. Beauvue)
Caen - Ajaccio 2:0 (28. Rodelin, 55. Imorou)
Rennes - Troyes 1:1 (71. Diagne - 11. Pi)