Evropské ligy

Ronaldinho udržel Barcelonu v čele španělské ligy

11. prosince 2005 20:00 - MADRID

Brazilský fotbalista Ronaldinho rozhodl o vítězství Barcelony 2:1 nad Sevillou, které udrželo jeho tým v čele španělské ligy. Obhájci titulu sice od 63. minuty prohrávali po brance Kanouteho, ale vzápětí vyrovnal Kamerunec Eto'o, jenž je s 13 góly nejlepším střelcem soutěže. V 77. minutě pak držitel Zlatého míče Ronaldinho vstřelil vítěznou branku a s deseti zásahy je hned za svým týmovým kolegou.

Sport.cz

Jen vinou horšího skóre jsou na druhém místě tabulky fotbalisté Pamplony, kteří dnes prodloužili svou domácí ligovou neporazitelnost na osm utkání díky vítězství 1:0 nad Mallorkou. Zápas rozhodl Kamerunec Pierre Webo, který už ve čtvrté minutě přeloboval Toniho Pratse.

Na třetí místo se probojoval Real Madrid, jenž v prvním ligovém zápase pod vedením trenéra Cara vyhrál 2:0 v Málaze. Hosty poslal do vedení ve 34. Ramos a o čtyři minuty později stanovil konečné skóre Robinho.

Už v sobotu v noci zvítězil Villarreal 3:1 v San Sebastianu a v tabulce je čtvrtý. Villarreal sice hned v úvodu zápasu inkasoval od Turka Nihata, ale dvěma góly krátce před přestávkou a po ní otočil výsledek Antonio Guayre a tříbodový zisk potvrdil Argentinec Juan Roman Riquelme. Návrat na třetí místo se už nezdařil Celtě Vigo, která překvapivě prohrála v Zaragoze 0:1.

Betis Sevilla po přesunu do Poháru UEFA ze skupiny Ligy mistrů v domácí soutěži pokračuje v nevýrazných výsledcích a po bezbrankové remíze s Espaňolem zůstal na posledním místě. V šesti utkáních elitní evropské soutěže Betis vybojoval sedm bodů, v patnáctém ligovém dnes přidal teprve dvanáctý.

Výsledky - 16. kolo:
San Sebastian - Villarreal 1:3 (5. Nihat - 36. a 55. Guayre, 72. Riquelme), Betis Sevilla - Espaňol 0:0, Zaragoza - Vigo 1:0 (75. Ewerthon), La Coruňa - Cádiz 1:0 (49. Tristán), Getafe - Santander 1:2 (42. Pernia - 18. Antonito, 85. Aganzo), Atlético Madrid - Alavés 1:1 (66. Torres - 80. Sarriegi), Osasuna - Mallorca 1:0 (4. Webo), Málaga - Real Madrid 0:2 (34. Ramos, 38. Robinho), Barcelona - FC Sevilla 2:1 (65. Eto'o, 77. Ronaldinho - 63. Kanoute).