Monako - Bordeaux 2:1

Monako vede ligu o pět bodů, porazilo i Plašila a spol.

11. března 2017 19:10 - Monako
(Aktualizováno: 11. března 2017 22:51)

Fotbalisté Monaka porazili v 29. kole francouzské ligy Bordeaux 2:1 a v čele tabulky mají už pětibodový náskok před druhým Nice. Třetí Paris St. Germain ztrácí na knížecí klub šest bodů a má nedělní zápas v Lorientu k dobru. Monako drží neporazitelnost už 11 utkání, poslední tři vyhrálo.

Eric Gaillard, Reuters

Všechny tři branky padly v závěrečné půlhodině. Monako poslal do vedení v 68. minutě přízemní střelou Mbappe, jenž v posledních třech soutěžních duelech dal čtyři branky. O šest minut později zvýšil na 2:0 povedenou střelou zpoza vápna Moutinho.

Za hosty v závěru pouze zkorigoval stav Rolan a Bordeaux venku nebodovalo poprvé od 14. ledna. Celý zápas odehrál kapitán hostů Jaroslav Plašil.

Francouzská fotbalová liga - 29. kolo:
Monako - Bordeaux 2:1 (68. Mbappe, 74. Moutinho - 84. Rolan)
Guingamp - Bastia 5:0 (47. Salibur, 56. Deaux, 70. Briand, 79. Blas, 86. Mendy)
Montpellier - Nantes 2:3 (12. Mounié, 84. Boudebouz - 24. a 68. Nakoulma, 89. Sala)
Nancy - Lille 1:2 (31. Dia - 63. De Préville z pen., 81. Rony Lopes)
Rennes - Dijon 1:1 (58. Said - 42. Tavares)
1. Monako 29 21 5 3 84:26 68
2. Nice 29 18 9 2 47:23 63
3. Paris St. Germain 28 19 5 4 56:19 62
4. Lyon 27 15 2 10 55:32 47
5. Marseille 29 13 6 10 43:37 45
6. Bordeaux 29 11 10 8 37:36 43