Monako - Bordeaux 2:1Monako vede ligu o pět bodů, porazilo i Plašila a spol.

Fotbalisté Monaka porazili v 29. kole francouzské ligy Bordeaux 2:1 a v čele tabulky mají už pětibodový náskok před druhým Nice. Třetí Paris St. Germain ztrácí na knížecí klub šest bodů a má nedělní zápas v Lorientu k dobru. Monako drží neporazitelnost už 11 utkání, poslední tři vyhrálo.

Kylian Mbappe z Monaka se raduje po gólové trefě proti Bordeaux.

Všechny tři branky padly v závěrečné půlhodině. Monako poslal do vedení v 68. minutě přízemní střelou Mbappe, jenž v posledních třech soutěžních duelech dal čtyři branky. O šest minut později zvýšil na 2:0 povedenou střelou zpoza vápna Moutinho.

Za hosty v závěru pouze zkorigoval stav Rolan a Bordeaux venku nebodovalo poprvé od 14. ledna. Celý zápas odehrál kapitán hostů Jaroslav Plašil.

Francouzská fotbalová liga - 29. kolo:
Monako - Bordeaux 2:1 (68. Mbappe, 74. Moutinho - 84. Rolan)
Guingamp - Bastia 5:0 (47. Salibur, 56. Deaux, 70. Briand, 79. Blas, 86. Mendy)
Montpellier - Nantes 2:3 (12. Mounié, 84. Boudebouz - 24. a 68. Nakoulma, 89. Sala)
Nancy - Lille 1:2 (31. Dia - 63. De Préville z pen., 81. Rony Lopes)
Rennes - Dijon 1:1 (58. Said - 42. Tavares)