Rubriky:

Evropské ligy

Země, břevno, gól! Dánský mág vyšponoval nizozemskou bitvu o titul

4. dubna 2017 13:34 - Amsterdam

Na co čekat, řekl si nejspíš fotbalový filuta. Hned z první standardky utkání vystřihl v čase 00:53 parádní gól. Nešlo přitom o žádný prales, ale o přímou bitvu o mistrovský titul v nizozemské lize. A dánský reprezentant Lasse Schöne svou lahůdkou výrazně přispěl k tomu, že druhý Ajax Amsterdam porazil vedoucí Feyenoord Rotterdam 2:1 a ztrácí na něj už jen tři body.

Střela země, břevno, gól. Tak se dá nesjpíš popsat trefa z přímého kopu, která nadchla 51 181 diváků v kotli nabitého stadiónu Amsterdam ArenA.

Pozoruhodné je, že třicetiletý dánský záložník Lasse Schöne vystřihl parádu z přímého kopu hned v první minutě velkého šlágru. Kope za Ajax již od roku 2012 a v neděli mu vdechl reálnější naději na mistrovský titul.

Posledních devět minut si v barvách domácích zahrál také český juniorský reprezentant Václav Černý.

Ajax je jednou z mála nadějí pro Plzeň či Slavii. Pokud by vyhrál nizozemskou soutěž a zároveň i Evropskou ligu, letošní český šampión by postoupil rovnou do skupinové fáze Ligy mistrů. Amsterdamský tým však čeká ještě dlouhá cesta, ve čtvrtfinále EL narazí na Schalke.

Z dalších čtvrtfinalistů může český mistr doufat ještě v pomoc Manchesteru United, Besiktasu či Anderlechtu.

dos, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.