Rosický si zahrál první půlhodinu za Arsenal

MATTERSBURG

Zápasovou premiéru za Arsenal si v úterý večer prožil fotbalový reprezentant Tomáš Rosický. V rakouském Mattersburgu nastoupil na poslední půlhodinu proti tamnímu prvoligovému týmu a místo Marka Randalla se postavil na levou stranu zálohy.

Debut prožil Rosický vítězný, neboť po gólech jeho nových spoluhráčů Aliadiereho a Hoyteho Arsenal vyhrál 2:1.

Rosický měl stejně jako další fotbalisté londýnského klubu po mistrovství světa delší volno a do Anglie odletěl teprve minulou středu. Při sobotní rozlučce Nizozemce Dennise Bergkampa na novém stadiónu Emirates ještě do hry nezasáhl. Trenér Arséne Wenger jej poslal na hřiště až v úterý, v 61. minutě provedl celkem čtyři střídání.

Aliadiere otevřel skóre už v páté minutě, Hoyte zvýšil náskok Arsenalu osm minut po změně stran. Mattersburg porážku zmírnil zásluhou přesné trefy Patocky dvacet minut před koncem.

Český obránce Miroslav Holeňák ve službách Mattersburgu se s Rosickým na trávníku minul. Rakouský klub na své webové stránce poznamenává, že 13 100 diváků si v úterý užilo opravdový svátek.