Rubriky:

Evropské ligy

Český gólman se strachuje o své místo! Nevím, zda za těchto okolností budu chytat, přiznává

9. listopadu 2017 19:02 - Dauhá

Na lavičce francouzského Rennes skončil ve středu po vítězné čtyřzápasové sérii trenér Christian Gourcuff, kterého vystřídal Sabri Lamouchi. Tato změna se dotýká také českého brankáře Tomáše Koubka, jenž po svém příchodu ze Sparty plní v klubu roli gólmanské jedničky. „Jestli budu chytat? To teď opravdu nevím,“ pravil pětadvacetiletý někdejší hráč Liberce či Hradce Králové.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Je to pro mě samozřejmě nepříjemné, že já jsem tady a v klubu se mi nečekaně mění úplně všechno. Změnil se předseda, skončil trenér se dvěma asistenty, naštěstí mi zůstal alespoň trenér brankářů. S ním jsem v kontaktu, takže nějaké informace mám, ale samozřejmě bych rád věděl víc," řekl Koubek v rozhovoru s ČTK.

Trenérská změna byla o to překvapivější, že francouzský celek poslední čtyři soutěžní zápasy vyhrál, z toho třikrát v lize 1:0. Jenže trenér Gourcuff měl podle médií neshody s novým předsedou klubu Olivierem Létangem, který je ve funkci od soboty. A ten si našel nového kouče v bývalém francouzském reprezentantovi Lamouchim.

"Nový šéf klubu si vybral svého trenéra. Pod trenérem Gourcuffem jsme našli způsob, jak společně vyhrávat, a teď se to zas celé změní. Věřím, že nový trenér zanechá alespoň pár stop z těch posledních výkonů. Překopávat to celé by byla škoda, ale to se ve fotbale stává, že se mění trenéři. Ale bylo pro mě velké překvapení, že k těm změnám došlo, když jsme teď čtyřikrát vyhráli a situace v klubu se po špatném začátku uklidnila," připustil Koubek.

Neví, co pro něj náhlá změna znamená

Sám má na vzestupu Rennes velký podíl. Po letním přestupu ze Sparty si rychle vybojoval místo gólmanské jedničky a v posledních třech ligových duelech neinkasoval.

"Teď sám nevím, co pro mě ta změna znamená. Jestli budu chytat, nebo ne. Je to pro mě o to horší, že jsem teď všechny přesvědčil o tom, že mohu chytat, a teď zas musím přesvědčit nového trenéra. Člověk má samozřejmě strach, protože nový trenér si vždy vybírá hráče podle toho, jak mu sedí," prohlásil pětadvacetiletý odchovanec Hradce Králové.

Tlak cítí i ze strany svých konkurentů na místo v brance. Na šanci číhají senegalský reprezentant Abdoulaye Diallo, alžírský reprezentant Raís Mbulhi a mladý Litevec Edvinas Gertmonas.

"Pro ostatní brankáře je to složité, protože jsem přišel na konci přestupního období a vyfoukl jsem jim místo. Takže je to pro ně určitě nepříjemné. Změnou trenéra se ta pozice může změnit. Já se snažím soustředit na svůj výkon, od ostatních kluků se snažím učit, protože jejich brankářský styl je rozdílný od toho mého a určitě si mám od nich co vzít. Respektuji je jako brankáře, ale na kávu spolu nechodíme," dodal Koubek.

Doufá ve start proti Kataru

To v národním týmu má sice podobnou konkurenci, ale tam s Tomášem Vaclíkem a Jiřím Pavlenkou vychází velmi dobře. "Samozřejmě všichni chceme chytat ty důležité zápasy, ale je to férový boj a máme s klukama dobrý vztah. Nejlepší pozici má stále Tomáš Vaclík, který kvalifikaci odchytal dobře, i proti Islandu teď ukázal svůj přínos. My s Jirkou jsme dostali čuchnout, samozřejmě bychom chtěli chytat, ale respektujeme, že Tomáš je jedničkou. Vztah mezi námi je klidný a každý známe svou roli," konstatoval Koubek.

Věří však, že by mohl dostat šanci v sobotu proti Kataru. "Já doufám, že proti Kataru se s Jirkou prostřídáme a že se alespoň na poločas do branky podívám," řekl Koubek.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy