Lyon - Marseille 2:0 Lyon zvítězil ve šlágru francouzské ligy

Lyon

Šlágr 18. kola francouzské ligy mezi fotbalisty Lyonu a Marseille vyhráli domácí 2:0 a bodově se vyrovnali druhému Monaku. Marseille prohrála poprvé od 10. září a na Lyon a Monako ztrácí ze čtvrtého místa tři body.

Lyon otevřel skóre v šesté minutě po velkém zaváhání brankáře hostů Mandandy. Fekirův přímý kop nebyl příliš důrazný, míč ale před gólmanem skočil a Mandanda si jej srazil do brány. Fekir skóroval z této standardní situace už potřetí v tomto roce, což se nikomu jinému v Ligue 1 nepovedlo.

Ve 14. minutě mohl po rohovém kopu vyrovnat Rami, jeho hlavičku ale brankář Lopes reflexivně vyrazil. Marseille následně převzala iniciativu, vyrovnávací branku ale nedala.

Na začátku druhého poločasu už se Tete radoval z gólu na 2:0, rozhodčí ale jeho branku neuznali kvůli ofsajdu. Vzápětí ale domácí přece jen uspěli. Po Fekirově rohovém kopu vystřelil Díaz, jeho pokus Mandanda vyrazil, k dalšímu centru se však dostal Cornet a tentokrát už Díaz hlavou marseillského brankáře překonal.

Čtvrt hodiny před koncem mohl vstřelit kontaktní branku střídající Sanson, trefil však tyč. V nastavení podržel domácí gólman Lopes při šancích Gustava či Sansona a Lyon oslavil třetí vítězství po sobě.

Po měsíci a půl nastoupil v základní sestavě Bordeaux záložník Jaroslav Plašil a odehrál 70 minut duelu v Nice. Jeho tým ale prohrál 0:1, jediný gól dal Balotelli. Nice zvítězilo počtvrté v řadě, zatímco hráčům Bordeaux se zejména na hřištích soupeřů nedaří: prohráli už šest venkovních ligových utkání za sebou, což se jim naposledy stalo v roce 1976.

Francouzská fotbalová liga - 18. kolo:
Nantes - Angers 1:0 (24. Sala z pen.)
Nice - Bordeaux 1:0 (36. Balotelli)
Lyon - Marseille 2:0 (6. Fekir, 51. Díaz)
Rennes - Paris St. Germain 1:4 (53. Mubele - 4. a 76. Neymar, 17. Mbappé, 75. Cavani)
Caen - Guingamp 0:0
Dijon - Lille 3:0 (12. Said, 17. Amalfitano, 35. vlastní Ballo-Touré)
Montpellier - Mety 1:3 (20. Roussillon - 28. Cohade, 84. Riviére, 90.+3 Basin)
Štrasburk - Toulouse 2:1 (25. Martin z pen., 52. Mangane - 30. Gradel)
Troyes - Amiens 1:0 (78. Darbion)