Rozehnal přispěl brankou k porážce Monaka

PAŘÍŽ

Fotbalisté Monaka opět ve francouzské lize prohráli a klesli až na sedmnácté místo. V neděli ani s Janem Kollerem a Jaroslavem Plašilem v sestavě nestačili na Paris St. Germain, které zvítězilo 2:1. Jednou brankou k vítězství přispěl také český reprezentant David Rozehnal, který zároveň dokázal uhlídat Kollera. Pro Rozehnala to byla první soutěžní trefa v dresu pařížského týmu.

David Rozehnal (vlevo) s Janem Kollerem na archivním snímku.

Monako se přitom ujalo vedení, když se trefil Kallon, ovšem do přestávky vyrovnal právě Rozehnal. Po změně stran pak přesně zacílil Hellebuyck, a tak čeští reprezentanti v sestavě Monaka již počtvrté z úvodních šesti zápasů odešli se svěšenými hlavami.

St. Etienne ztratilo v závěru vyhraný zápas s Auxerre a nakonec odešlo s porážkou 2:3. Tým českého trenéra Ivana Haška vedl již od osmé minuty, kdy se trefil Ilan. Po vyrovnání Mathise vrátil vedení St. Etienne hned po návratu z poločasové přestávky Dernis, ovšem těsný náskok domácí neudrželi. Těsně před koncem vyrovnával Akale a v nastaveném čase pak dokonal obrat Cheyrou.

Francie - 6. kolo
Monako - Paris St. Germain 1:2 (32. Kallon - 41. Rozehnal, 53. Hellebuyck), Nancy - Rennes 0:0, Sochaux - Lens 0:3 (10. Dindane, 55. Keita, 59. Jussie), St. Etienne - Auxerre 2:3 (8. Ilan, 46. Dernis - 40. Mathis, 84. Akale, 90.+2 Cheyrou).