FC Sevilla vyhrál městské derby a dál vede tabulku

MADRID

Fotbalisté klubu FC Sevilla dokázali ve 3. kole španělské ligy otočit výsledek městského derby a nadále jsou první v tabulce. Sevilla se ujala vedení brankou Kanouteho, ovšem Betis otočil díky dvěma zásahům Sobise.

Sevilla však dokázala vítězství strhnout na svou stranu, když se prosadil opět Kanoute a pět minut před koncem se přesně trefil Renato. Stanovil tak konečný výsledek 3:2.

Druhá Barcelona nezaváhala na hřišti Santanderu a bezpečně vyhrála 3:0. Skóre otevřel po osmnácti minutách kanonýr Eto'o, v závěru po rychlém protiútoku pojistil výhru Giuly a v nastaveném čase dal konečnou podobu výsledku proměněným pokutovým kopem Ronaldinho.

Třetím týmem, který má po třech odehraných kolech plný počet bodů, je Valencie. Ta dnes dokázala porazit Getafe díky trefám Morientese a Vicenteho z penalty. Morientes svým gólem opět dokázal, že je v posledních dnech ve formě; v týdnu skóroval dvakrát v Lize mistrů.

Španělsko - 3. kolo
FC Sevilla - Betis Sevilla 3:2 (24. a 58. Kanoute, 85. Renato - 40. a 54. Sobis), Bilbao - Atlético Madrid 1:4 (86. Martinez - 17. Maxi Rodriguez, 36. Petrov, 64. Aguero, 90+2. Galletti), Espaňol Barcelona - Vigo 2:1 (48. Moisés, 54. Jonatas - 52. Cannobio), Huelva - Levante 0:1 (85. Alexis), Pamplona - Tarragona 2:0 (1. Webo, 89. Miloševič), Santander - FC Barcelona 0:3 (18. Eto'o, 84. Giuly, 90+2. z pen. Ronaldinho), Valencie - Getafe 2:0 (45. Morientes, 67. Vicente z pen.), Zaragoza - Mallorca 2:0 (57. Ewerthon, 78. Garcia).