Rubriky:

Evropské ligy

Mourinho: Čech musel čekat v šatně půl hodiny na sanitku

17. října 2006 19:33 - LONDÝN

Brankář Petr Čech musel čekat v šatně půl hodiny, než jej s vážným poraněním hlavy odvezla sanitka do nemocnice. Postup lékařské služby je dalším trnem v oku pro Čechův klub Chelsea a zejména jeho trenéra Josého Mourinha, který veřejně kritizoval záchrannou akci na tiskové konferenci před zápasem Ligy mistrů s Barcelonou.

 

www.chelseafc.com

Chelsea hodlá podat na postup záchranné služby oficiální stížnost. Podle mluvčího záchranky však sanitka dorazila na místo za sedm minut. "Ze stadionu nám volali v 17:45, na místě jsme byli v 17:52. Jedenáct minut po šesté, tedy 26 minut po telefonátu, už byl (Čech) v nemocnici," uvedl mluvčí pro BBC.

Portugalský kouč v dnešním britském tisku ostře kritizoval irského fotbalistu Stephena Hunta, který v sobotním ligovém zápase v Readingu trefil Čecha kolenem do hlavy. Před novináři pak otevřel i téma lékařského zásahu, který podle něj trval nepochopitelně dlouho.

Tohle je noční můra, ne holý zadek

"Jsou i jiné věci, které mě znepokojují. A nejen to, ale vyvolávají ve mně i silné emoce. Můj brankář musel čekat v šatně třicet minut, než přijela ambulance. A ta pak nenašla ani správnou cestu. Se zraněním, které měl, ho posadili na kolečkovou židli a vezli k sanitce výtahem," vrátil se rozčilený Mourinho k sobotnímu zásahu s tím, že v tu chvíli se skutečně bál o Čechův život.

Čtyřiadvacetiletý gólman národního týmu totiž v šatně ztratil vědomí a ze stadionu Madejski byl převezen na specializované neurochirurgické oddělení v Oxfordu, kde se podrobil operaci. Prasklou lebeční kost mu lékaři zpevnili dvěma kovovými destičkami. "Kdyby v té šatně umřel, nebo v průběhu celé akce... O tom by měl anglický fotbal hlavně přemýšlet. To je mnohem důležitější než samotný fotbal. Chtěl bych, aby mi někdo řekl, proč se ocitl v této situaci," soptil Mourinho.

Na otázku, zda Chelsea podá oficiální protest, odpověděl, že ano. "To je totiž skutečná noční můra. Ne to, že jsem v zápase s Liverpoolem někomu řekl 'drž hubu' nebo že hráč Manchesteru City (Joey Barton) ukázal na dvě vteřiny půlku holého zadku," doplnil Čechův klubový trenér.

Vedení Readingu v následném prohlášení uvedlo, že Mourinhovy výroky obsahují "velmi závažné nepřesnosti", které staví klub i zdravotnické zabezpečení jeho domácích zápasů do špatného světla. "Lékaři Chelsea nejprve v šatně rozhodli, že záchranku nepotřebují. Až když se Čechův stav zhoršil, rozhodli se ji zavolat. To bylo v 17:45," napsali funkcionáři Readingu.

ČTK

Zrušit