Vallecano - Elche 3:0Vallecano pokazilo týmu Elche návrat mezi elitu po 24 letech

Madrid

Fotbalisté Elche se vrátili do první španělské ligy po 24 letech porážkou 0:3 na hřišti Raya Vallecana. Zápas začal tichým protestem domácích fanoušků, kteří tak vyjadřovali svůj nesouhlas s tím, že kvůli televizi budou mít v sezóně některá páteční a pondělní utkání výkop až v jedenáct hodin v noci.

Stadión se probudil k životu ve 24. minutě a zhruba čtvrt hodiny nato mohli domácí poprvé slavit. Skóre otevřel bývalý útočník Realu Madrid Alberto Bueno, jenž přišel do týmu začátkem měsíce z Valladolidu, aby nahradil dřívější opory, které musely být prodány kvůli zadlužení klubu.

Krátce poté zvýšil ještě před přestávkou na 2:0 Alberto Perea, skóre pak v druhém poločase upravil opět Bueno.

Španělská fotbalová liga - 1. kolo:
Vallecano - Elche 3:0 (40. a 74. Bueno, 44. Perea)
Almeria - Villarreal 2:3 (39. a 74. Rodri - 65. vlastní Dubarbier, 83. Dos Santos, 86. Pereira)
Celta Vigo - Espanyol 2:2 (42. López, 46. Charles - 53. Sánchez, 75. Thievy)