Rubriky:

Španělsko

Šéfům Barcelony hrozí za daňové úniky několikaleté vězení

23. března 2015 15:37 - Madrid

Prokuratura požaduje mnohaleté tresty vězení pro prezidenta fotbalové Barcelony Josepa Bartomeua a jeho předchůdce Sandra Rosella. Oba budou souzeni kvůli podezření z daňových úniků, jež se týkají mimo jiné přestupu brazilského útočníka Neymara.

 

Profimedia.cz

Prokuratura v pondělním prohlášení uvedla, že pro Rosella žádá sedm let a tři měsíce vězení a pro Bartomeua dva roky a tři měsíce. Klub samotný by měl za špatné účetnictví z let 2011, 2013 a 2014 zaplatit pokutu 22 202 750 eur (zhruba 608 miliónů korun).

Vyšetřující soudce Pablo Ruz před dvěma týdny oznámil, že prokuratura předložila dostatek důkazů pro to, aby s oběma šéfy Barcelony zahájil proces. Vedení klubu podle obžaloby při příchodu Neymara v roce 2013 vytvořilo labyrint kontraktů, aby zakrylo skutečnou cenu transferu. Původně se uvádělo, že Neymar přišel ze Santosu za 57 miliónů eur, posléze se ukázalo, že to byl téměř dvojnásobek.

Bartomeu se na transferu podílel ještě jako viceprezident klubu. Do čela katalánského celku se dostal před rokem, kdy nahradil Rosella, který odstoupil právě kvůli vyšetřování Neymarova přestupu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..