Vlastní góly položily Stuttgart a San Sebastian

První utkání osmifinále Ligy mistrů jsou již minulostí. Po úterní čtyřzápasové porci změřilo síly zbylých osm týmů. Cenná vítězství z hřišť soupeřů si vezou fotbalisté Chelsea a Lyonu. Podobný kousek se naopak nepodařil loňskému finalistovi soutěže Juventusu, který předvedl v La Coruni mdlý výkon a podlehl 0:1, ani Manchesteru United v Portu.

Chelsea vyhrála ve Stuttgartu 1:0, aniž vstřelila gól. Ten totiž zařídil portugalský reprezentant v domácím dresu Meira. Síť rozvlnil již ve dvanácté minutě, když se snažil vyčistit prostor před Crespem.

Lyon uspěl v San Sebastianu stejným poměrem i stejným způsobem. Vlastní gól si vstřelil domácí obránce Schurrer také velmi brzy, v osmnácté minutě. Oběma týmům tak v domácím prostředí stačí k postupu remíza. Domácí fotbalisté byli v závěru blízko vyrovnání, ale dělovka Rusa Karpina jen orazítkovala břevno.

Manchester vedení neuhájil

Manchester se v Portu ujal vedení, ale nakonec nezkompletoval úspěch anglických týmů. Včera ve Vigu vyhrál Arsenal, výhra neunikla ani Chelsea, jenže svěřencům trenéra Fergusona v portugalské metropoli udělal čáru přes rozpočet dvěma góly McCarthy. Zápas, který Porto vyhrálo 2:1, nedokončil kapitán hostů Keane, jenž byl vyloučen za ostrý atak na gólmana Baíu.

V La Coruni se představila turínská Stará dáma, ale nepříliš brilantně. Ani tradiční motor Juventusu Pavel Nedvěd se v mrazivém počasí nemohl dostat do tempa a v celém utkání předvedl jediný povedený moment - v prvním poločase poslal krásnou kolmicí do šance Del Piera, ten ovšem selhal.

Jediný gól zápasu vstřelil v závěru první půle domácí Luque, jemuž sérií chyb trefu doslova naservíroval Thuram. Zvýšit náskok mohl galicijský klub ještě několikrát, v nejvýraznější z příležitostí přestřelil Sergio. Deportivo je ze čtveřice španělských týmů jediným, kterému se v úvodních zápasech osmifinále podařilo vyhrát.

Odvety se hrají za dva týdny.

Liga mistrů - osmifinále
Stuttgart - Chelsea 0:1
Poločas: 0:1. Branka: 12. vlastní Meira. Rozhodčí: Vassaras (Řec.). Diváci: 42.000.
Porto - Manchester United 2:1
Poločas: 1:1. Branky: 29. a 78. McCarthy - 14. Fortune. Rozhodčí: Fandel (Něm.). ČK: 87. Keane (Manchester). Diváci: 49.977.
San Sebastian - Lyon 0:1
Poločas: 0:1. Branka: 18. vlastní Schürrer. Rozhodčí: De Santis (It.). Diváci: 28.000.
La Coruňa - Juventus 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 37. Luque. Rozhodčí: Veissiére (Fr.). Diváci: 25.000.