Rubriky:

Liga mistrů

Michal Kadlec: Uděláme maximum pro vítězství

22. listopadu 2005 11:41 - AMSTERODAM

Fotbalisty pražské Sparty čeká klíčový duel v Lize mistrů, jenž může rozhodnout o jejich dalším setrvání ve slavné soutěži. Zápas na hřišti Ajaxu Amsterdam nebude jednoduchý, ale mužstvo udělá maximum pro zisk bodů. Je o tom přesvědčen i obránce Sparty Michal Kadlec, který před úterním zápasem poskytl rozhovor deníku Právo.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Jak podle vašeho názoru pomohla Spartě pauza?
Určitě hodně, protože jsme porazili Mladou Boleslav po zlepšeném výkonu. Přišli jsme na jiné myšlenky, odpočinuli si psychicky a trenér Griga měl i víc času na trénink.

Vám ale prohra v baráži mistrovství Evropy do 21 let s Německem k psychické pohodě moc nepomohla...
Samozřejmě to bylo veliké zklamání, zvlášť když Němci byli k poražení. Ale s klukama jsme si řekli, že svět nekončí a určitě se ještě v nějakém týmu potkáme. Vyrovnal jsem se s tím hned po návratu z Leverkusenu a přepnul myšlenky na Mladou Boleslav.

Teď vás ale čeká Ajax. S jakým cílem půjdete do Amsterdam Areny?
Všichni uděláme maximum pro vítězství, protože stále žije naděje na druhé místo a postup do osmifinále Ligy mistrů. Pokud by to nevyšlo, chceme si zahrát na jaře Pohár UEFA. I z tohoto pohledu by byl z Amsterdamu dobrý alespoň bod.

Vycházíte z momentální slabší formy Ajaxu?
To ne, protože nejvyšší domácí soutěž se hraje jinak než Liga mistrů. Zápasy evropských pohárů mají jiný náboj. Hráči ze sebe dostanou víc než při běžném ligovém utkání. Prostě věřím, že jsme schopni v sobě najít sílu a Ajax porazit. Chce to samozřejmě i kus štěstí, které nám zatím v Lize mistrů chybělo. Mohlo by tedy už přijít.

Co by na Ajax mělo platit?
Hraje doma, takže bude chtít vyhrát a má ofenzívní fotbal v krvi. To znamená pozorně bránit, ale nezalézt a využít každé příležitosti k brejkům.

Když se řekne Ajax, která jména se vám vybaví?
Jako první Galásek s Grygerou. Samozřejmě také Sneijder, Maduro, Pienaar nebo Babel, který nás v Praze hodně zlobil.

Galásek a Babel hrát nebudou, první pro žluté karty, druhý kvůli zranění...
To je pro nás jedině dobře, tím je naše šance ještě větší. Ajax ale má velmi kvalitní mužstvo, plné dobrých fotbalistů.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..