Valenciennes překvapilo vicemistry z Marseille

PAŘÍŽ

Překvapením skončilo středeční utkání 3. kola francouzské ligy na hřišti Valenciennes. Sedmnáctý celek minulého ročníku totiž díky dvěma zásahům útočníka Steva Savidana otočil zápas s vicemistry z Marseille.

To vedlo po brance Zianiho, ovšem záhy Savidan srovnal hlavou a čtyři minuty před koncem tvrdou ranou z dálky strhl výhru na stranu domácích. Marseille tak v nové sezóně ještě nevyhrálo.

Český reprezentační útočník Jan Koller znovu chyběl v základní sestavě Monaka. V domácím zápase s Metami, které jeho tým vyhrál 2:0, se dostal na trávník jen díky taktickému střídání v poslední minutě. Celé utkání naopak odehrál záložník Jaroslav Plašil.

Francie - 3. kolo:
Valenciennes - Marseille 2:1 (63. a 86. Savidan - 57. Ziani), Bordeaux - Le Mans 1:2 (14. Bellion - 49. De Melo, 72. Grafite), Lille - Sochaux 1:1 (26. Dumont - 45+1. Dalmat), Monako - Mety 2:0 (32. Modesto, 85. Piquionne), Paris St. Germain - Lorient 1:3 (35. Pauleta - 69. a 71. Vahirua, 90.+3 Saifí), Rennes - St. Etienne 1:0 (3. Hansson), Štrasburk - Auxerre 3:0 (23. a 67. Renteria, 90+1. Gameiro).