Auxerre prohrálo s Paris St. Germain a může přijít o vedení

PAŘÍŽ

Fotbalisté vedoucího Auxerre prohráli v 15. kole francouzské ligy 0:1 na hřišti Paris St. Germain a po sedmi ligových výhrách za sebou poprvé ztratili body. Do čela se může vrátit Bordeaux nebo Lyon, pokud uspějí ve svých nedělních zápasech. Oba soupeři jsou jen o bod zpět.

Zápas v Paříži rozhodl v 67. minutě jedinou brankou záložník Clément. PSG v závěru přišlo o brankáře Coupéta, který se pět minut před koncem zranil a s podezřením na zlomenou nohu byl odvezen do nemocnice.

Lille doma deklasovalo Valenciennes 4:0 a teprve popáté v sezoně naplno bodovalo. Dvakrát se v zápase prosadil útočník Pobřeží slonoviny Gervinho, po brance přidali Frau a Cabaye. Domácí, kteří přivítají 17. prosince v Evropské lize Slavii Praha, nastoupili v sestavě: Landreau - Debuchy, Rami, Chedjou, Béria - Balmont, Mavuba, Cabaye - Gervinho (88. Vittek), Frau (84. Touré), Obraniak (70. Hazard).

Francouzská fotbalová liga - 15. kolo:
Lille - Valenciennes 4:0 (52. a 59. Gervinho, 42. Frau, 86. Cabaye z pen.), Lorient - Grenoble 2:2 (36. vlastní Cesar, 90.+2 Gameiro - 63. Matsui, 71. Juan), Paris St. Germain - Auxerre 1:0 (67. Clément), Sochaux - Nice 1:0 (29. Mikari), Toulouse - Boulogne-sur-Mer 1:0 (27. Fofana), Lens - Marseille 1:0 (90.+3 Eduardo).