Bordeaux přežilo dvě penalty a v deseti získalo bod

BORDEAUX

Fotbalisté Bordeaux ukázali, jak se má bojovat o titul. V utkání 27. kola francouzské ligy s druhým Montpellierem čelili dvěma pokutovým kopům a navíc hráli hodinu hry o deseti. Přesto je jen vteřiny dělily od vítězství 1:0 nad hlavním konkurentem. Nakonec získali bod za remízu 1:1, ovšem udrželi se o skóre před svým soupeřem a mají navíc dva zápasy k dobru.

Hrdinou zápasu byl brankář Carrasso, který v první půli zneškodnil hned dvě penalty. Nejprve na něj nevyzrál Costa, jehož penaltě předcházelo vyloučení domácího Cianiho. O pár minut později si Carrasso poradil i s pokusem Montaneho.

Když pak po změně stran otevřel skóre Šammach, vypadalo to na výhru oslabeného Bordeaux, za které odehrál 77 minut i Jaroslav Plašil. V nastavení však svou chybu při penaltě napravil Costa a zařídil dělbu bodů.

Francouzská fotbalová liga - 27. kolo:
Grenoble - Le Mans 1:1 (1. Akrour - 50. Maiga), Marseille - Lorient 1:1 (42. Niang - 64. Koscielny), Bordeaux - Montpellier 1:1 (59. Šammach - 90.+1 Costa).