Rubriky:

Francie

Svěrkoš opouští Sochaux a patrně zakotví v řeckém klubu

10. ledna 2011 18:49 - PAŘÍŽ

Český fotbalista Václav Svěrkoš možná po dvou letech opustí francouzské Sochaux a sezonu dohraje v Řecku. O reprezentačního útočníka mají zájem hned dva kluby z řecké ligy, informoval dnes francouzský deník L'Equipe na své internetové stránce. Podle řeckých serverů jde o Aris Soluň a Panserraikos.

 

Petr Horník, Právo

"Oslovily nás dva kluby z řecké ligy, takže záležitost by mohla v příštích dnech pokročit," uvedl předseda Sochaux Alexandre Lacombe. Trenér Francis Gillot údajně se sedmadvacetiletým hráčem již nepočítá, takže Svěrkoš prý "bude bezpochyby zapůjčen".

Podle L'Equipe se nepotvrdily spekulace o možném Svěrkošově angažmá ve francouzském Arles-Avignon nebo v německé Fortuně Düsseldorf.

Svěrkoš nastřílel během dvouletého působení v Sochaux ve 44 zápasech celkem deset gólů. Zatímco v první sezoně ve Francii se mu mimořádně dařilo, v nynějším ročníku se na trávníku objevil jen čtyřikrát. Proto se začalo spekulovat o jeho odchodu.

Podle řeckých serverů projevil o Svěrkoše jako první vážný zájem Panserraikos, který bojuje o udržení v lize. Předposlední tým tabulky již učinil Sochaux finanční nabídku na vypůjčení hráče s možností jeho přestupu v létě. Web cosmo.gr dokonce tvrdil, že Svěrkoš by už dnes měl být v Řecku, aby smlouvu podepsal.

Podle serveru inews.gr by ale Svěrkoše ve svém týmu měl rád také Aris, který je v současnosti v řecké lize na sedmém místě. Nejspíš se nyní pokouší nabídku konkurence přebít.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Francie

Filtr článků - Francie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..