Rubriky:

ME 2008

Scolari nesmí vést Portugalce ve čtyřech zápasech a zaplatí

20. září 2007 14:05 - NYON

Trenér portugalské fotbalové reprezentace Luiz Filipe Scolari dostal od evropské asociace UEFA trest zastavení činnosti na čtyři zápasy evropské kvalifikace za napadení srbského hráče Ivici Dragutinoviče těsně po utkání evropské kvalifikace. Temperamentní Brazilec navíc z rozhodnutí disciplinární komise zaplatí pokutu 12 120 eur.

Trestu neušel ani srbský fotbalista, který dostal za nesportovní chování distanc ve dvou kvalifikačních utkáních.

K incidentu došlo před týdnem krátce po středečním nerozhodném duelu (1:1) v Lisabonu. V jeho závěru Portugalci přišli o vítězství a brazilský kouč pak neudržel po závěrečném hvizdu emoce na uzdě. Zapojil se do šarvátky, kterou vyvolali slovní výměnou domácí Ricardo Quaresma a Dragutinovič, a vyrukoval na srbského hráče pěstí. Brazilec se pak hájil, že nedošlo k žádnému kontaktu. Fotbalista, který následně dostal ještě červenou kartu za pokusy o odplaty, naproti tomu tvrdil, že jej Scolariho pěst zasáhla.

Verdikt UEFA připraví Scolariho o říjnové kvalifikační zápasy v Ázerbájdžánu a Kazachstánu a listopadové doma proti Arménii a Finsku. Dragutinovič bude chybět Srbům proti Arménii a Ázerbájdžánu.

ČTK

Časová osa: ME 2008

Filtr článků - ME 2008


Podsekce:

                   

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..