Rubriky:

EURO 2012

Nasri gólem proti Anglii odpověděl kritikům z médií

12. června 2012 11:50 - Doněck

Velkou satisfakci cítil po vstřelené brance francouzský fotbalista Samir Nasri, který v pondělním zápase mistrovství Evropy s Anglií zařídil remízu 1:1. Svou trefou chtěl umlčet kritiky z řad médií.

 

Alessandro Bianchi, Reuters

Čtyřiadvacetiletý záložník si po svém gólu v doněcké Donbass Areně přiložil prst na rty a směrem k anglické lavičce zakřičel "ferme ta gueule" (sklapněte). Původně se spekulovalo o tom, že nelichotivý vzkaz mířil k asistentovi Garymu Nevilleovi, který se s Nasrim několikrát potkal na hřišti a poté kritizoval jeho výkony a přístup v britské televizi.

Rodák z Marseille však myslel francouzská média, podle agentury AP dokonce konkrétního novináře ze sportovního deníku L'Equipe, jenž ve svém nedělním článku zpochybňoval Nasriho aktuální formu. "Ptal se mě, komu to bylo určeno, tak jsem mu odpověděl, že přímo jemu," vysvětlil hráč Manchesteru City. Po zápase se sice objevil s ledovým obkladem na koleně, ale prý by nemělo jít o nic vážného.

Svůj nejlepší moment prožil v 39. minutě, když odpověděl na vedoucí hlavičku klubového spoluhráče Joleona Lescotta. Umístěnou střelou k bližší tyči chtěl překvapit dalšího kolegu z týmu anglického mistra Joea Harta v brance Anglie.

"Zná mě z Manchesteru City a ví, jak v podobných situacích většinou střílím. Zvolil jsem tedy trochu jiný způsob zakončení a naštěstí mi to vyšlo," přiblížil Nasri. Ve svém dvaatřicátém startu za národní tým si připsal čtvrtý zásah.

I přes bodovou ztrátu má z výběru Galského kohouta dobrý pocit. "Věřím, že z této pozice dokážeme postoupit. Naším cílem dál zůstává čtvrtfinále. Udělali jsme velký pokrok od nepovedeného mistrovství světa v roce 2010. Jsme vyspělejší a s touto generací bychom rádi něco dokázali," ujistil bývalý hráč Marseille a Arsenalu.

Ofenzivního středopolaře za dobrý výkon pochválil i francouzský trenér Laurent Blanc. "Byl šťastný za gól, odehrál dobré utkání a stal se našim klíčovým hráčem. Někdy musíte být trpělivější s kreativními hráči, jako je on. Nasri to potřeboval a nyní nás odměnil," ocenil svého svěřence šestačtyřicetiletý kouč.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..