Rubriky:

EURO 2012

Rusy přišly rasistické pokřiky na Gebre Selassieho na třicet tisíc eur

28. června 2012 20:37 - Varšava

Ruský fotbalový svaz zaplatí za rasistické pokřiky fanoušků na českého obránce Theodora Gebre Selassieho na mistrovství Evropy pokutu 30 000 eur, což je v přepočtu asi 770 tisíc korun. Výši trestu oznámila disciplinární komise UEFA tři týdny po vzájemném duelu v úvodu Eura 8. června.

 

Alik Keplicz, ČTK/AP

Na možný rasismus a opičí zvuky směrem ke Gebre Selassiemu, jenž má etiopského otce, upozornila představitele UEFA organizace Fotbal proti rasismu v Evropě (FARE). Rusko dostalo pokutu za neukázněné fanoušky po každém zápase na ME, v součtu musí svaz zaplatit 215 000 eur (přes 5,5 miliónu korun).

Nejvyšší částku dostali Rusové po úvodním vítězství 4:1 nad českou reprezentací za to, že jejich příznivci napadli personál vratislavského stadionu. K sumě 120.000 eur UEFA tehdy odebrala podmíněně zemi i šest bodů v kvalifikaci příštího mistrovství Evropy.

Disciplinární komise dnes trestala i španělské finalisty šampionátu. Jejich svaz bude chudší o 20 000 eur kvůli tomu, že fanoušci obhájců titulu rasisticky uráželi italského útočníka tmavé pleti Maria Balotelliho.

ČTK

Zrušit


Časová osa: EURO 2012

Filtr článků - EURO 2012


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..