Rubriky:

ME 2016

Slováci si na ME nekopli 35 let. Večer chtějí slavit, ukrajinský Messi je proti

8. září 2015 14:59 - Žilina

Do roka a do dne! Loni přesně 8. září odstartovali fotbalisté Slovenska výhrou 1:0 v Kyjevě svůj parádní marš kvalifikací o EURO 2016. Když dnes večer doma v Žilině znovu porazí Ukrajinu, oslaví postup do Francie. Ve skupině C prvních šest zápasů vyhráli a teprve sobotní porážkou ve Španělsku ztratili první body. I remíza Slovákům pomůže, ale postup jim ještě nezaručí.

 

Milan Malíček, Právo

Kdo by to byl čekal. Když přesně před rokem kvalifikaci začínali, byli Slováci ve světovém žebříčku FIFA na 45. místě a Ukrajincům patřila 22. příčka. Od té doby si ovšem role vyměnili, Slováci vyskočili již na 15. pozici a Ukrajinci klesli na 29. místo.

„K realizaci postupového plánu je nesmírně dlouhá cesta. Podrobně jsme s kolegy sledovali ukrajinské hráče. Je to obrovská síla," upozorňuje trenér slovenského týmu Ján Kozák.

Soupeř neskrývá, že se přijel revanšovat za porážku v Kyjevě. Spoléhat bude i na ukrajinského Messiho, záložníka Jevhena Konopljanku. V létě přestoupil z Dněpru do FC Sevilla a teď ho vábí i Barcelona, které dal gól v evropském Superpoháru...

Kozák uspěl s Československem

Fanoušci od Bratislavy k Tatrám ovšem žádné odklady nepřipouštějí. Chtějí slavit doma a hned teď. Aby ne - jak deník Sme připomíná, poslední slovenští fotbalisté si zahráli na ME před 35 lety. Tehdy získali ještě v dresu Československa bronz.

Mezi hrdiny týmu patřil i dnes 61letý trenér Kozák, tehdy v penaltovém rozstřelu o medaili dal dokonce gól. Od té doby další generace marně čekají na další účast.

Slovenská reprezentace měla od rozpadu federace v boji o evropský šampionát pět neúspěšných pokusů. Nyní má šestý a postupu je blízko jako dosud nikdy.

Když zdolá Ukrajinu, postoupí poprvé v dějinách na evropský šampionát...

„Čeká nás zápas roku. Musíme do něj dát všechno. Vzhledem k tomu, jak se situace vyvinula, je utkání nejdůležitější v této kvalifikaci. Prohráli jsme jen jednou, máme to stále dobře rozehrané," cituje deník Pravda vyhlášení kapitána Marka Hamšíka.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: ME 2016

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..