V osmifinále MS fotbalistů do 20 let je i Uruguay

KÁHIRA

Dalším osmifinalistou mistrovství světa fotbalistů do 20 let se stala Uruguay, která porazila Uzbekistán jasně 3:0 a připsala si druhou výhru. Ve vyřazovacích bojích doplnila další jihoamerický tým Venezuelu a Španělsko.

Radost fotbalistů Uruguaye na MS hráčů do 20 let

Uruguayci měli usnadněnou úlohu, protože od 30. minuty hráli proti oslabenému soupeři, který přišel o vyloučeného Urunova. "Mám velkou radost z naší hry, vytvořili jsme si spoustu šancí. Doufám, že nám to vydrží a budeme ve finále. To je můj sen," řekl trenér Diego Aguirre, jehož tým v úvodním utkání porazil 1:0 Anglii.

Angličané propadli i ve svém druhém vystoupení na turnaji, když podlehli 0:4 Ghaně. Potvrdili tak, že se jim v této kategorii vůbec nedaří. Na šampionátu dvacítek neskórovali v osmém utkání v řadě a na gól čekají od roku 1997 již 761 minut.

O postupujících ve skupině C se rozhodne až v pátek, neboť favorizovaní Němci jen remizovali 1:1 s Koreou a naději mají ještě všechny čtyři týmy. Německý tým poslal do vedení talentovaný útočník Richard Sukuta-Pasu, ale 20 minut před koncem Korejci vyrovnali. Favorit zápasu hrál od 23. minuty bez kouče Horsta Hrubesche, jenž byl vykázán na tribunu.

Ve druhém zápase skupiny C zvítězili Američané nad Kamerunem 4:1.

Skupina C:
Korea - Německo 1:1 (0:1)
Branky: 71. Kim Min-u - 33. Sukuta-Pasu.
USA - Kamerun 4:1 (1:0)
Branky: 45.+1 Arguez, 47. Taylor, 67. Duka, 90.+1 Ownby - 75. Yaya z pen.
1.Německo21104:14
2.USA21014:43
3.Kamerun21013:43
4.Korea20111:31
Skupina D:
Uruguay - Uzbekistán 3:0 (1:0)
Branky: 28. Lodeiro, 62. Urretaviscaya, 83. Garcia. ČK: 30. Urunov (Uzbekistán).
Ghana - Anglie 4:0 (1:0)
Branky: 38. a 88. Adiyiah, 57. Ayew, 82. Osei.