Čechy v případě postupu do čtvrtfinále MS dvacítek čeká Itálie

KÁHIRA

Pokud čeští fotbalisté do 20 let na mistrovství světa v Egyptě postoupí v úterý přes Maďarsko do čtvrtfinále, jejich soupeřem bude Itálie. Ta v pondělí překvapivě ukončila pouť spolufavorita šampionátu Španělska, když využila toho, že soupeř hrál od 28. minuty o deseti bez vyloučeného obránce Botíi, a vyhrála 3:1.

Souboj zemí, jejichž seniorské reprezentace vyhrály poslední evropský (Španělsko) a světový (Itálie) šampionát, rozhodla 28. minuta, kdy Španělé přišli o vyloučeného Botíu. Dlouho se sice úspěšně bránili, pak však Italové skórovali dvakrát v rozmezí deseti minut a zajistili si překvapivý postup.

Španělé sice v závěru snížili po penaltě Niguéze, který se tak čtvrtým gólem na turnaji dostal do čela tabulky střelců, na vyrovnání už neměli síly. V závěru navíc přidal svůj druhý gól v zápase Mustacchio a definitivně rozhodl.

Pro Španělsko tak skončil šampionát nejhorším výsledkem od roku 1989, kdy nepostoupili ze skupiny.

Osmifinále mistrovství světa ve fotbale hráčů do 20 let:
Španělsko - Itálie 1:3 (0:0)
Branky: 66. Niguéz z pen. - 55. a 87. Mustacchio, 61. Mazzarani. ČK: 28. Botia (Šp.).
Paraguay - Korea 0:3 (0:0)
Branky: 60. a 70. Kim Min-u, 55. Kim Po-Kjong. ČK: 61. Burgos (Parag.).