MS 2014

Známkování hráčů: Hříšníky držel Laštůvka, hru rozhýbal Petržela

12. září 2012 08:19 - Teplice

Chtěli se naladit na říjnové pokračování kvalifikace mistrovství světa 2014. Místo toho však čeští fotbalisté v úterní přípravě s Finskem vybouchli (0:1) a budou chtít na nepodařený duel v Teplicích co nejdřív zapomenout. V redakčním hodnocení si nejlepší známku dvě vysloužili pouze brankář Laštůvka a střídající záložník Petržela.

Jan Handrejch, Právo

Pozorovatelé z Malty a Bulharska, tedy ze zemí nejbližších soupeřů českého týmu, museli být v Teplicích nadšení. Kdyby Češi takhle špatně hráli i proti nám, měli bychom velkou šanci, říkali si. Bídná partie se odrazila i ve špatném hodnocení hráčů.

Známkování jako na školní stupnici, nejlepší jedna, nejhorší pět. Pro příliš krátký odehraný čas nehodnoceni střídající Roman Hubník a Jan Rezek.

Jan Laštůvka

1. Jan Laštůvka

Hodnocení redakce: 2

Zachytal si víc, než čekal. Až na gólové sólo Pukkiho si vždy poradil a tým podržel.

František Rajtoral

2. František Rajtoral

Hodnocení redakce: 4

Po přestávce byl vidět v ofenzivě, jako by však zapomínal, že krajní obránce musí také bránit...

Tomáš Sivok

3. Tomáš Sivok

V závěru pomáhal ofenzivě a trefil tyč. Jím řízená obrana však nebyla jistá a gól padl jejím středem.

Marek Suchý

4. Marek Suchý

Hodnocení redakce: 5

Nezopakoval jistý výkon z Dánska, měl podíl na inkasovaném gólu.

Michal Kadlec

5. Michal Kadlec

Nic moc, i na jeho straně měli Finové až moc prostoru.

Tomáš Hübschman

6. Tomáš Hübschman

Ani on nebyl tím automatem defenzivy středu pole jako na červnovém Euru.

Vladimír Darida

7. Vladimír Darida

Hodnocení redakce: 3

Snažil se a občas něco vymyslel, přihrál Sivokovi do šance, z níž trefil tyč.

Jaroslav Plašil

8. Jaroslav Plašil

Herně nebyl tím správným kapitánem, po letním zranění ještě není v bývalé formě.

Václav Kadlec

9. Václav Kadlec

O reprezentační dres se bojuje jinak, návrat po dvou letech skončil neslavně již po poločase.

Petr Jiráček

10. Petr Jiráček

Chvílemi sotva pletl nohama, ale stále bojoval a díky tomu se dostával do šancí.

Tomáš Pekhart

11. Tomáš Pekhart

Bez kloudné podpory znovu zůstal na hrotu trosečníkem. Jenže sám musí pro zdar ofenzivy udělat mnohem víc.

Milan Petržela

12. Milan Petržela

Alespoň nějaký hráč, který Finy větral. S Rajtoralem a Jiráčkem oživil plzeňskou souhru.

Matěj Vydra

13. Matěj Vydra

Střílel nepřesně nebo na brankáře, ale hru po svém příchodu oživil.

David Lafata

14. David Lafata

Ve druhé půli se hra týmu celkově zvedla, v útoku působil lépe než před ním Pekhart. Ne zas o moc...

Jak byste oznámkovali výkon hráčů ze zápasu s Finskem? Pozn.: 1 - nejlepší, 5 - nejhorší.