Rubriky:

MS 2018

Ruský fotbalový svaz dostal kvůli rasismu fanoušků pokutu

8. května 2018 16:43 - Curych

Ruský fotbalový svaz musí měsíc před startem mistrovství světa, které hostí, zaplatit pokutu 30 tisíc švýcarských franků (asi 645 tisíc korun). Světová fotbalová federace FIFA ho potrestala za rasistické pokřiky fanoušků při březnovém přípravném utkání s Francií v Petrohradě.

 

Nikolay Alexandrov, ČTK/AP

Domácí příznivci při utkání, které Francie vyhrála 3:1, opičími skřeky uráželi hostující hráče tmavé pleti. Pro Rusko nejde o první problémy s rasismem fanoušků, kvůli kterému dostalo pokuty na posledních dvou evropských šampionátech a trestány byly i kluby v pohárech.

Disciplinární komise navíc musely už potřetí v sezóně řešit rasistické incidenty na stadiónu v Petrohradě, který bude hostit semifinále blížícího se mistrovství světa. Kromě přípravy s Francií UEFA dvakrát vyšetřovala chování příznivců Zenitu Petrohrad při zápasech Evropské ligy.

"Je to ostuda, ale naštěstí jde o ojedinělé incidenty," citovala agentura Reuters předsedu organizačního výboru mistrovství světa Alexeje Sorokina. "Ušli jsme dlouhou cestu a podařilo se nám podobné incidenty minimalizovat. Ale nikde na světě je nejde úplně vymýtit," dodal.

FIFA dnes také potvrdila, že během šampionátu nebude rasistické chování příznivců tolerovat. Rozhodčí bude moci dvakrát přerušit zápas a prostřednictvím hlasatele na stadiónu fanoušky upozornit, pokud však budou i poté problémy pokračovat, bude moci utkání předčasně ukončit.

ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..