Rubriky:

MS 2018

Šílený nápad s ruskou Ladou? Islanďané ho kvůli MS stejně zrealizovali

21. června 2018 17:46 - Volgograd/Praha

Když v soutěži jedné cestovní agentury vyhrál v Rusku vyráběný modrý terénní automobil Lada Niva, napadlo třicetiletého Islanďana Kristbjorna Hilmiar Kjartanssona, že by s ním spolu se stejně starým kamarádem Gretarem Jonssonem mohli vyrazit na fotbalový šampionát do Ruska. A svůj plán pracovník poštovních služeb se studentem filmové školy skutečně zrealizovali. Co na tom, že museli ujet tisíce kilometrů...

KRISTBJORN HILMIR KJARTANSSON A GRETAR JONSSON, Reuters

Z Reykjavíku se oba dobrodruzi dostali trajektem do Německa, odkud přes Polsko, Litvu a Lotyšsko dorazili až do Moskvy, kde v sobotu na stadiónu Spartaku osobně přihlíželi senzační remíze Islanďanů s dvojnásobnými mistry světa Argentinci.

Tím však jejich putování po stadiónech světového šampionátu neskončilo, neboť z Moskvy se dvojice nadšenců přesunula na jih země do Volgogradu, kde zhlédnou páteční bitvu Islanďanů s Nigérií. A mají dokonce v plánu vyrazit i do Rostova na Donu, kde Island příští úterý uzavře své vystoupení ve skupině D proti Chorvatsku.

Během pět tisíc kilometrů dlouhé cesty je potkal jediný problém, když se jim v Moskvě přehřál motor. Místní jim ale okamžitě pomohli s opravou, takže putování po Rusku mohlo pokračovat.

škv, Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..