Živě

Tanec a zpěv. Fotbalisté Ghany se na start mistrovství Afriky naladili po svém

25. června 2019 20:06 - Ismailia/Praha

Unikátní týmové soustředění. Čtyřnásobný vítěz fotbalového šampionátu Afriky Ghana se na stadionu Ismailia Stadium v Egyptě svým tradičním způsobem připravoval k úternímu úvodnímu střetnutí skupiny F proti reprezentaci Beninu. Hráči se u středového kruhu pustili do zpěvu a tance.

Kouč s africkým bubnem udával rytmus mentální přípravě reprezentačního výběru Ghany před vstupem fotbalistů do šampionátu. Hráči kolem kruhu vytvořili hlouček a hudební nástroj doprovodili zpěvem a tancem.

Podle kapitána Andrého Ayewa, který je fotbalistou tureckého Fenerbahce Istanbul, je tým ve skvělé pohodě a převládá sebevědomá nálada. Ghana získala titul pro mistra Afriky naposledy v roce 1982.

Ghana se ve skupině F střetně s Beninem, Guinejí-Bissau a s obhájcem titulu Kamerunem, v jehož dresu by se měl představit obránce pražské Slavie Michael Ngadeu.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.