Rubriky:

Ostatní

Zidane si zahrál fotbal s indonéským prezidentem

7. července 2007 16:20 - JAKARTA

Na trávníku v zahradách prezidentského paláce v Jakartě si Zinedine Zidane zahrál fotbal s indonéskou hlavou státu Susilem Bambangem Yudhoyonou. Návštěvu bývalého francouzského reprezentanta, který přijel do asijské země propagovat sportovní programy pro mládež financované společnosti Danone, sledovaly stovky fanoušků.

Zaměstnancům prezidentského sídla bylo navíc povoleno vzít si do práce děti, aby se mohly podívat na mistra světa a Evropy.

"Jsem v Indonésii poprvé a musím říct, že všechny pověsti o pohostinnosti místních obyvatel nelhaly," řekl pětatřicetiletý Zidane, který se s kariérou rozloučil červenou kartou ve finále loňského mistrovství světa, když hlavičkou poslal k zemi Itala Marka Materazziho.

Vedle setkání s prezidentem čeká Zidana během dvoudenní návštěvy v Indonésii několik fotbalových kurzů, v kterých bude trénovat mladé hráče. V Jakartě také otevře mlékárnu.

ČTK

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.