Henry díky dvěma gólům překonal Platiniho střelecký rekord

PAŘÍŽ

Nemocnému otci daroval Thierry Henry dva góly, kterými překonal střelecký rekord legendárního Michela Platiniho ve francouzské fotbalové reprezentaci. Kanonýr Barcelony dvěma trefami s pořadovými čísly 42 a 43 zařídil vicemistrům světa vítězství nad Litvou a přiblížil národní tým k postupu na mistrovství Evropy.

"Mám velkou radost. Nedokážu to ani popsat," řekl třicetiletý Henry, kterému k překonání rekordu stačila jedna minuta. Skóre zápasu otevřel tečovanou střelou z vápna v 79. minutě a chvíli nato se prosadil po brejku.

"Potřebovali jsme vyhrát a to se nám povedlo. Góly i vítězství jsou pro mého nemocného otce," dodal Henry, který třemi góly pomohl Francii v roce 1998 k titulu mistrů světa a z triumfu se radoval i o dva roky později na evropském šampionátu.

Platiniho rekord 41 branek v reprezentačním dresu Henry vyrovnal v sobotním utkání s Faerskými ostrovy.