Rubriky:

Ostatní

Raúl věří, že se pod novým koučem vrátí do španělské reprezentace

22. července 2008 19:30 - VÍDEŇ

Kanonýr Realu Madrid Raúl věří, že se brzy vrátí do španělské fotbalové reprezentace. Důvod k optimismu mu prý dává změna na trenérském postu, kde po triumfu na mistrovství Evropy vystřídal Luise Aragonése, který útočníka "Bílého baletu" nestavěl, Vicente Del Bosque.

"Je skvělé, že Del Bosque dostal takovou šanci. Je to trenér, který dokáže tým posunout ještě dál," řekl na soustředění v Rakousku španělským médiím nejlepší střelec španělské historie, který se s reprezentačním koučem potkal v Realu Madrid a spolu vyhráli dva ligové tituly a Ligu mistrů. Sám Del Bosque navíc po nástupu do funkce Raúlův návrat do týmu nevyloučil.

"Všechno teď bude záležet na mě. Chci hrát dobře v klubu a tvrdě pracovat. Když šanci dostanu, budu nadšený, když ne, budu dřít ještě víc," přidal jednatřicetiletý střelec, jenž se v reprezentaci objevil naposledy před dvěma lety, kdy ho Aragonés přestal povolávat po prohře 2:3 v Severním Irsku.

Přestože Raúl musel sledovat největší triumf španělského fotbalu za 44 let z povzdálí, reprezentantům prý nezáviděl. "Kdo to říká, tak mě nezná. Vždyť Euro jsme si díky vítězství mohli užít všichni. Španělsko bylo nejlepším týmem a vyhrálo, protože hrálo nejlepší fotbal," prohlásil.

Raúl je nejlepším střelcem španělské historie, když v dresu národního týmu nastřílel ve 102 zápasech 44 gólů.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní