Rubriky:

Ostatní

Brücknerovým nástupcem u rakouské reprezentace je Constantini

4. března 2009 17:11 - VÍDEŇ

Nástupcem Karla Brücknera u rakouské fotbalové reprezentace je Dietmar "Didi" Constantni. S třiapadesátiletým koučem, jenž už národní tým v 90. letech dvakrát krátce trénoval, se ve středu vedení národního svazu dohodlo na okamžitém převzetí funkce.

Rakouská reprezentace tak byla bez hlavního kouče oficiálně dva dny. V pondělí totiž svaz oznámil, že se dohodl na ukončení spolupráce s Brücknerem, i když podle českého kouče došlo k dohodě už o týden dřív.

Constantini byl vysněným kandidátem nového prezidenta svazu Lea Windtnera, jenž byl oficiálně do funkce potvrzen v sobotu. Rakouskou ligou ostřílený kouč se stal trenérem reprezentace poprvé na plný úvazek, v letech 1991 a 1992 byl dvakrát povolán jako dočasný kouč. Národní tým vedl ve třech zápasech s bilancí jedna remíza a dvě prohry.

Asistentem bude Manfred Zsak

Asistentem Constantiniho, jenž v rakouské lize trénoval například Austrii Vídeň, Pasching, Linec nebo Innsbruck, bude dosavadní kouč reprezentační jednadvacítky Manfred Zsak. Na jeho místo se posune Andreas Herzog, který byl asistentem jak Brücknera, tak jeho předchůdce Josefa Hickersbergera.

Navzdory svému přání pokračovat u A-týmu ve středu definitivně skončil druhý Brücknerův asistent Ján Kocian. Windtner se s bývalým československým reprezentantem dohodl na okamžitém odchodu.

Rakouský národní tým pod Constantiniho vedením čeká 1. dubna vstup do jarní části kvalifikace mistrovství světa v zápase proti Rumunsku. Po jedné výhře, remíze a dvou porážkách mají bývalí Brücknerovi svěřenci na 3. až 5. místě tabulky čtyři body stejně jako Rumunsko a Francie, které však sehrály o zápas méně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní