Rubriky:

Ostatní

VIDEO: Obtloustlý fousáč Rooney a další fotbalová esa v reklamě

21. května 2010 17:05 - PRAHA

Kanonýr Wayne Rooney v nové reklamě Nike prokázal, že by se klidně mohl živit jako herec, až ukončí úspěšnou fotbalovou kariéru. Anglický útočník je hvězdou nejnovější kampaně americké sportovní značky před vrcholem fotbalové sezóny - mistrovstvím světa v Jižní Africe.

 

Giampiero Sposito, Reuters

Reklama s názvem „Write The Future“ ukazuje minimální rozdíly mezi slávou a zatracením. Rooney v ní nejdříve spadne do propasti, z níž se pak vyšplhá až na vrchol. Kariéra se Rooneymu hroutí poté, co se mu nevydaří přihrávka na reprezentačního spoluhráče Theo Walcotta, míč sebere v souboji s Francií za nerozhodnutého stavu 1:1 Franck Ribéry a peláší s ním k anglické brance, aby rozhodl o triumfu Francie.

Střih a obtloustlý Rooney s pořádným zrzavým plnovousem v ušmudlaném tílku bilancuje svůj zpackaný život. V následující sekvenci ale na trávníku Ribéryho doběhne a parádním skluzem na poslední chvíli zmaří jeho šanci. Díky tomu si vyslouží povýšení do rytířského stavu od královny a v porodnicích se dramaticky zvyšuje počet chlapců jménem Wayne...

V epizodních rolích se v povedené reklamě objevují i další světová fotbalová esa, od Cristiana Ronalda přes Didiera Drogbu či Ronaldinha až po Cesca Fabregase. A vedle nich třeba i Homer Simpson.

Tříminutový klip má na svědomí hollywoodský režisér a producent Alejandro G. Inarritu. Na televizních obrazovkách se poprvé objeví během sobotního finále Ligy mistrů mezi Interem Milán a Bayernem Mnichov. Vy si jej můžete prohlédnout již nyní na přiloženém videu.

kvk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní