Futsalisté začali kvalifikaci ME těsnou výhrou nad Norskem

TARGU MURES

Čeští futsalisté vstoupili do kvalifikačního turnaje o postup na mistrovství Evropy těsným vítězstvím 4:3 nad Norskem. Dvěma góly se o dnešní výhru v rumunském Targu Mures zasloužil Michal Belej. V pátek se svěřenci trenéra Tomáše Neumanna utkají se Slovenskem, které dnes zdolalo domácí Rumunsko rovněž o jediný gól 6:5.

Čeští futsalisté v 7. minutě jako první inkasovali, ale ještě v téže minutě skóre otočili během dvanácti sekund Jan Janovský s Belejem. Roman Mareš a Belej zvýšili až na 4:1. Norové dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale vyrovnat se jim navzdory šancím nepovedlo.

Na šampionát, který se uskuteční v únoru 2012 v Chorvatsku, postoupí vítězové šesti skupin a pět nejlepších týmů z druhých míst.

Kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2012 ve futsalu - hráno v Targu Mures (Rumunsko):
4. skupina:
ČR - Norsko 4:3 (4:2)
Branky: 7. a 12. Belej, 7. Janovský, 10. R. Mareš - 7. Johnsen, 20. Ravlo, 27. Sortevik.
Sestava ČR: Gerčák - Frič, R. Mareš, M. Mareš, Dlouhý - Havel, Rešetár, Janovský, Belej, Sláma, Oliva.
Rumunsko - Slovensko 5:6 (1:5).