Ostudu jako trám mají fanoušci národního fotbalového týmu Spojených států amerických. Před přípravným utkáním mezi jejich fotbalisty a Argentinou totiž do minuty ticha jeden z nich neudržel a začal vykřikovat.

Fanoušci na utkání USA - Argentina

Fotbalisté se rozestavěli kolem středového kruhu, aby společně s diváky uctili památku japonských obyvatel, které postihlo ničivé zemětřesení a následně zavalila vlna tsunami. Do toho však jeden z amerických diváků zakřičel „USA!“ a zanedlouho poté i „Konnichiwa Bitches!“ (Dobré odpoledne, ku..y - pozn. red.).

Fotbalisté Spojených států amerických drží minutu ticha za Japonskofoto: Reuters/Gary Hershorn

Zápas skončil nerozhodně. Úvodní branku zápasu vstřelil ve 42. minutě Esteban Cambiaso, na konečných 1:1 vyrovnával ve druhé půli domácí Juan Agudelo.