Rubriky:

Ostatní

Argentinští fotbalisté užívali drogy a šéf svazu to věděl, tvrdí Maradona

24. května 2011 10:32 - BUENOS AIRES

Legendární argentinský fotbalista Diego Maradona tvrdí, že před kvalifikačním zápasem proti Austrálii o postup na mistrovství světa v roce 1994 užívali hráči drogy. A šéf národního svazu Julio Grondona, s nímž Maradona už rok válčí a chce se i soudit, prý o tom věděl.

 

ČTK/AP

"Dostali jsme kávu smíchanou s něčím zakázaným, abychom mohli rychleji běhat," řekl v pondělním rozhovoru pro argentinskou televizi Maradona, který měl na šampionátu v USA pozitivní dopingový test a později kvůli závislosti na drogách a alkoholu ukončil kariéru.

Dlouhá léta pak s ní bojoval a Grondon nedávno prohlásil, že Maradona znovu drogy bere. To bývalého mistra světa a nově kouče týmu Al Wasl ve Spojených arabských emirátech rozzuřilo, šéfa svazu chce hnát před soud. Válčí s ním už od loňského léta, kdy mu Grondona po neúspěchu na mistrovství světa neprodloužil trenérskou smlouvu.

Dopingová kontrola prý podezřele chyběla

Nyní Maradona vyrukoval s tvrzením, že v kvalifikaci před 18 lety užívali reprezentanti drogy. Zápas s Austrálií vyhráli Argentinci 1:0 a probojovali se na MS. "Proč při tom utkání nebyly žádné dopingové kontroly? Ve všech předchozích byly a tady v tom zápase, který o všem rozhodoval, najednou chyběly. Je to podvod a Grondona o tom věděl," řekl Maradona.

Devětasedmdesátiletý Grondona, zároveň viceprezident mezinárodní federace FIFA, Maradonovo tvrzení popřel. "Nikdy jsme jim (hráčům) nic (dopingové prostředky) nedávali," ohradil se.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní